Za celé EURO jsme ještě neměli vyloženou šanci. Nizozemci jsou jasně lepší, říká fotbalový expert

Fotbalista Patrik Schick
Fotbalista Patrik Schick
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 6. 2021

V neděli od 18 hodin se čeští fotbalisté na Mistrovství Evropy potkají s Nizozemskem a ve hře bude postup mezi nejlepších 8 mužstev turnaje. "Nevím, jestli by nebylo lepší hrát na dva útočníky. Možná by trenér měl nasadit Tomáše Pekharta, aby někdo Schickovi v útoku pomohl. Musíme si také uvědomit, že za ty tři utkání v základní skupině jsme neměli vyloženou šanci," sdělil pro ŽivotvČesku.cz bývalý reprezentant Ladislav Vízek (66).

Bývalý vynikající fotbalový záložník Ladislav Vízek na výkony české reprezentace na evropském šampionátu hledí s rozpaky. Výkony ho nenadchly, ale český tým splnil cíl a z těžké skupiny proklouzl do vyřazovací fáze. V neděli večer se bude rozhodovat o tom, zda se národní tým přes silné Nizozemsko probije do čtvrtfinále.

"EURO je ve fázi, že soupeře si už vybírat nemůžeme. V historii nám Nizozemci jako soupeř seděli, i když to byly těžké zápasy. Favoriti ale určitě nejsme, asi se všichni shodneme, že Nizozemci hrají lepší fotbal než my. Možné je ale všechno. Hrajeme takového zvláštního »​zanďoura« a možná to bude platit i na Nizozemsko. Na druhou stranu hrajeme stylem všechno na Schicka, což je málo. Chybí nám kreativní hráči ve středu pole. Bořka Dočkala trenéři nechali doma, že to utáhne Vladimír Darida, ale ten tvořivého záložníka nehraje, kluci na stranách to neutáhnou, takže na všechno je osamocený Patrik Schick," analyzoval pro ŽivotvČesku.cz fotbalový expert s tím, že Patrik Schick se mu zdá v útoku osamocený a od spoluhráčů odříznutý.

"Nevím, jestli by nebylo lepší hrát na dva útočníky. Možná by trenér měl nasadit Tomáše Pekharta, aby někdo Schickovi pomohl. Musíme si také uvědomit, že za ty tři utkání v základní skupině jsme neměli vyloženou šanci. Jeden gól z penalty, jeden gól z půlky hřiště a jeden po rohu. Dívám se na to rozpačitě. Na jedné straně jsem spokojen, že kluci ze skupiny postoupili, na straně druhé ta hra není koukatelná. Některým klukům forma na EURO úplně nevyšla. Řeklo se ale, že postup ze skupiny bude úspěch, takže i já to beru tak, že všechno, co bude nyní, už je takový bonus," řekl pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek, který nepatří mezi opatrné diplomaty, ale vše sděluje otevřeně a bez vytáček. Má velké obavy, že v neděli večer cesta českého týmu letošním šampionátem skončí.

"Kdybych měl poradit sázkařům, tak jim asi řeknu, že Nizozemci vyhrají o gól. Jsou živější, jsou lepší, nám to moc nejde. Bude se hrát v Budapešti, budeme tam mít dost našich fanoušků, to bude asi pro nás plus. Ale všechna ostatní kritéria jsou na straně našeho soupeře. Když budeme mít hodně štěstí, zachytá Vaclík a obrana nebude dělat chyby, tak se zázrak povést může. Kdybych ale měl na někoho vsadit svůj krk, tak to dám na Nizozemsko, ta naše hraje je taková těžkopádná a upachtěná," neradostně podotkl muž, který na fotbalových stadionech uměl rozdávat radost a ukazovat kvalitu.

Když se vysloví jméno Mikuláš Peksa (35), tak většina lidí dojde k tomu, že se jedná o býv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.