Reklama:

Za málo peněz hodně muziky. Někteří Češi našli ráj, který je cenově baví víc než Chorvatsko nebo Řecko

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2024

Čas letních dovolených se nezadržitelně blíží a mnoho Čechů už se těší, jak po roce vyrazí k moři. Tradičně nejnavštěvovanější prázdninovou destinací je pro Čechy Chorvatsko. V posledních letech ale této destinaci takzvaně šlape na paty Turecko, kam míří stále více Čechů. Důvod je prostý. V Turecku zažijí lidé skutečný luxus za málo peněz. O stále více oblíbené destinaci českých turistů promluvila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí cestovní agentury Invia Jiřina Ekrt Jirušková a přiblížila, jaké benefity nabízí Turecko pro náročné, ale zároveň šetřivé Čechy.

Reklama:

Chorvatsko patří mezi dovolenkové stálice Čechů již řadu let. I letos na pobřeží Jaderského moře zamíří statisíce lidí. Podle expertky přes dovolené Jiřiny Ekrt Jiruškové Chorvatsko přitahuje spíše konzervativní typy lidí, kteří jsou zvyklí jezdit každé léto na stejné místo nebo do stejné oblasti.

"Je to destinace, kde se Češi plus minus domluví rodným jazykem, dá se říct, že i kuchyně je podobná tuzemské, což je určitě pro mnoho dovolenkářů výhoda. Zajímavostí je, že někteří jezdí opakovaně ke stejnému pobřeží, a dokonce i do stejného hotelu, takže je tam nic nepřekvapí –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ vědí, co mohou očekávat," uvedla mluvčí agentury Invia důvody, proč je pro velké množství Čechů Jadran tolik oblíbený.

Reklama:

Velkou konkurencí začalo být ale stále oblíbenější Turecko, které nabízí nádherné pláže, bohatou historii a vynikající kuchyni. Podle mluvčí je ideální volbou pro ty, kteří touží po odpočinku u Středozemního moře, dobrodružství při objevování starobylých památek nebo objevování pulsujících bazarů v Istanbulu.

Pro turisty z tuzemska je především rozhodující, že v Turecku dostanou lidově řečeno hodně muziky za málo peněz. "Důvodem, proč je Turecko v poslední době tak oblíbené, je cena v poměru s »výkonem«. Čtyřhvězdičkový nebo pětihvězdičkový hotel lze v Turecku sehnat za velice přijatelnou cenu pro českou rodinu. Jedná se o velice hezké hotely se špičkovým servisem, které jsou hned u moře a mají vlastní bazén. Pokud jde o stravu, tak je chutná, pestrá a kvalitní a v drtivé většině v programu »all inclusive«," vysvětlila Jiřina Ekrt Jirušková, jež také pro srovnání uvedla, jaké služby si za stejnou cenu jako v Turecku může česká rodina pořídit v jiných destinacích.

"Pokud by si česká rodina kupovala za stejnou částku ubytování ve Španělsku či Řecku, tak se pro srovnání bavíme o tříhvězdičkovém hotelu jen se snídání," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Jiřina Ekrt Jirušková s tím, že i cesta do Turecka je pro turisty atraktivní. "Letecký transfer trvá přibližně dvě a půl hodiny," upřesnila.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: