Za to, že jsem přibral, může nedostatek času a Praha, říká režisér Tomáš Magnusek. Svůj apetit opět drží zkrátka

Tomáš Magnusek
Tomáš Magnusek
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 3. 2023

Režisér Tomáš Magnusek (38), který právě představil už čtvrté pokračování své série Bastardi, která vypráví příběhy problémové mládeže, patří mezi osobnosti, které bojují s přebytečnými kilogramy. Během pandemie koronaviru se mu sice podařilo výrazně zhubnout, část váhy ovšem znovu nabral. "Nasadil jsem si přísnější režim a vydržel to asi dva dny. Teď už to ale naštěstí opět funguje," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.


Dlouhé roky už působí Tomáš Magnusek jako filmový režisér, scenárista a v neposlední řadě také jako herec. Jeho osoba byla vždy spojována s enormní obezitou, která se překvapivě nepodepsala na jeho zdraví, ale spíše mu začala vadit v běžných činnostech každodenního života.

"Během pandemie jsem 80 kilo shodil, což bylo tím, že jsem měl na to čas. Hubnutí je hodně o čase. Když člověk nemá čas, odbývá se nezdravým jídlem, nesportuje. Navíc i na to jídlo samotné by měl mít klid, aby mozek vůbec věděl, co jí a kdy má dost," vysvětlil režisér pro ŽivotvČesku.cz s tím, že opětovně nabral něco přes 20 kilogramů.

"Na konci minulého roku jsem si řekl, že si zase nasadím přísný režim, ale vydržel jsem to tak dva dny. Teď už to zase funguje a snad to tak bude i dál. Zase jím dvakrát denně. Poprvé kolem jedenácté, to si dám v podstatě cokoliv, podruhé si dám kolem páté, kdy si udělám třeba pět nebo šest vajec, což mě tak zasytí, že už potom nemusím chodit na večeře," prozradil Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz s úsměvem.

Poté, co z velké váhy zhubl desítky kilogramů, podstoupil Tomáš Magnusek také odstranění přebytečné kůže. Také z toho důvodu se musí mít na pozoru před takzvaným jojo efektem, aby nebylo nutné zákrok opakovat. Nyní má navíc ještě další motivaci, na jaře totiž začíná natáčet novou pohádku, kde se ale objeví jako herec. Hodlá se proto dát pořádně do pořádku.

"Za tloustnutí může také Praha, to je velký pokušitel. Tady si můžete kdykoli objednat cokoli k jídlu, klidně i ve dvě ráno. Tomu se těžko odolává. Doma v Náchodě si můžu dojít možná tak pro kebab. A i ten po osmé večer zavírá," dodal Tomáš Magnusek se smíchem, co je pro něj velké lákadlo.

Svou roli v nedostatku pozornosti pro zdravý životní styl mohlo sehrát také náročné životní období. Teprve nyní totiž vyšlo najevo, že se před dvěma lety známý režisér rozvedl s matkou svých dvou dětí, a to jen čtyři roky po svatbě. Dal si ale s exmanželkou záležet na tom, aby vše proběhlo v klidu a pokud možno se informace nedostala do médií. Důvod byl prostý - nechtěl, aby to ovlivnilo jeho potomky, syna Vojtěcha (17) a dceru Terezu (13). S bývalou ženou Gabrielou byl ve vztahu téměř 19 let a potkal ji ve svých 15 letech. Rozpad vztahu s ním proto pochopitelně zamával.


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.