Záběry z bytu, který se proměnil v ohnivé inferno. Po vypuknutí úmyslně založeného požáru přišlo o život 11 lidí

11. patro bohumínského domu se proměnilo v peklo.
11. patro bohumínského domu se proměnilo v peklo.
Foto: Archiv TN.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 8. 2020

Poklidná narozeninová oslava se změnila během vteřiny v boj o život šestnácti lidí. Zdeněk K. úmyslně pomocí hořlaviny založil ze msty požár v 11. patře panelového domu v Bohumíně. Lidem nedal šanci. Polil dveře hořlavinou a škrtl... Během chvíle se prostory bytu proměnily v ohnivé peklo.

Jedenáct lidí přišlo v sobotu během pozdního odpoledne o život. Šest z nich v prostorách bytu, pět se snažilo uniknou plamenům skokem z balkonu a oken - jednou z obětí skoku z třicetimetrové výšky byla mladá dívka Nikola, která se snažila skokem zachránit sebe a své nenarozené miminko. Byla v 8. měsíci těhotenství.

V době, kdy se žhář blížil s hořlavinou v ruce ke dveřím, slavilo v bytě 16 lidí. Následně začal boj o život. Šlo o vteřiny. V bytě zemřel žhářův syn Lukáš s partnerkou a vnukem.

V úterý soud rozhodl o vzetí do vazby Zdeňka K. Policie ho v pondělí obvinila z vraždy a obecného ohrožení.

K činu se přiznal, šlo o akt pohrůžky

Po zadržení policistům žhář uvedl, že nikomu nechtěl ublížit. Šlo pouze o akt pohrůžky.

"Uvedl, že koupil benzín, přišel ke dveřím bytu, ty polil a následně je zapálil. Zatím nelze určit, kolik hořlaviny se takto dostalo dovnitř," řekl dozorující státní zástupce Michal Król s tím, že muž následně mluvil o tom, že chtěl spáchat sebevraždu motorovým vozidlem. V pondělí byl Zdeněk K. obviněn, hrozí mu doživotí.

Jak to aktuálně v 11. patře, kde Zdeněk K. pomocí hořlaviny zapálil byt své rodiny, vypadá, se podívejte do galerie. Záběry jako první pořídil portál TN.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.