Zabijačka kancléře Mynáře je přestupek, vyhodnotila policie. Výmluva o praseti na ni nefungoval

Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář
Miloš Zeman a jeho kancléř Vratislav Mynář
Foto: archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2020

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář pořádal minulý pátek ve své hospodě v Osvětimanech nelegální zabijačku. Kritizoval ho za to premiér Andrej Babiš, prezident Miloš Zeman se svého spolupracovníka zastal. Policisté akci vyhodnotili jako přestupek a k dalšímu řešení věc předali krajské hygieně.

V tomto případě je totiž rozhodnout o případných sankcích kompetentní právě hygienická stanice.

 „Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně posoudí skutková zjištění a okolnosti případu,“ řekla ČTK Vendula Ševčíková z hygieny. Podle policie byla zabijačka, na které bylo více než dva lidi, přestupkem a porušením omezení volníého pohybu osob. Podle webu Blesk.cz bylo v Mynářově hospodě minulý pátek šest lidí.

Mynář: Udal mě bývalý švagr

Zemanův kancléř považuje celou věc za absurdní. „Média rozpoutala hon na základě informace od mého bývalého švagra Libora Zemana, který udal svého tchána, jednoho z účastníků. Je to naprosto absurdní, trapné a ukazuje se, na jak laciné vějičky média i v době řešení pandemie naskakují,“ uvedl Mynář v pondělním prohlášení k zabijačce.

Už předtím se snažil zabijačku ospravedlnit tím, že prase by jinak pošlo, protože bylo nemocné.

Zeman se ho pak zastal slovy, že prase nebylo nemocné, ale hladové. Za oprávněnou naopak kritiku považuje premiér Babiš. Podle předsedy vlády byla Mynářova zabijačka nepatřičná.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.