Začátek a konec pracovního týdne si připravte deštníky a pláštěnky, zaprší, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

V Česku se o víkendu potvrdila předpověď meteorologů a na většině míst teploty klesly ráno pod nulu. Sněžilo na Vysočině a také na Šumavě, kde přeháňky hlásí Kvilda či Churáňov. V nadcházejícím týdnu budou teploty poměrně chladné a navíc zaprší, uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Nadcházející týden si pro nás žádné mimořádné překvapení nepřipravil, kromě toho že úvod a konec pracovního týdne bude deštivý.

"Deštníky a pláštěnky budeme potřebovat v pondělí a pátek, protože úvodní den nadcházejícího týdne bude o frontální vlně a v pátek o studené frontě. A mezitím to bude o inverzním charakteru počasí. Máme tedy před sebou poměrně šedivý týden. Ideální se bude pohybovat v horských oblastech, kde by mělo být od úterý do čtvrtka slunečno," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Podzimní počasí se pomalým tempem dostává do Česka. Republiku začne pomalu obklopovat chla...

"Během celého týdne budou ranní teploty 2 až -2 stupně Celsia a v odpoledních maximech 2 až 6 stupňů Celsia. Tam, kde se bude protrhávat oblačnost, bude až 8 stupňů Celsia a pozor na ranní mlhy a během noci na pondělí se mohou objevit v severovýchodní části republiky ojediněle srážky mrznoucí, kdy se může vytvářet ledovka a může to pořádně klouzat," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, že teplotně bude nadcházející týden průměrný - odpovídající druhé polovině listopadu.