Začátek a konec pracovního týdne si připravte deštníky a pláštěnky, zaprší, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 11. 2020

V Česku se o víkendu potvrdila předpověď meteorologů a na většině míst teploty klesly ráno pod nulu. Sněžilo na Vysočině a také na Šumavě, kde přeháňky hlásí Kvilda či Churáňov. V nadcházejícím týdnu budou teploty poměrně chladné a navíc zaprší, uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Nadcházející týden si pro nás žádné mimořádné překvapení nepřipravil, kromě toho že úvod a konec pracovního týdne bude deštivý.

"Deštníky a pláštěnky budeme potřebovat v pondělí a pátek, protože úvodní den nadcházejícího týdne bude o frontální vlně a v pátek o studené frontě. A mezitím to bude o inverzním charakteru počasí. Máme tedy před sebou poměrně šedivý týden. Ideální se bude pohybovat v horských oblastech, kde by mělo být od úterý do čtvrtka slunečno," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

"Během celého týdne budou ranní teploty 2 až -2 stupně Celsia a v odpoledních maximech 2 až 6 stupňů Celsia. Tam, kde se bude protrhávat oblačnost, bude až 8 stupňů Celsia a pozor na ranní mlhy a během noci na pondělí se mohou objevit v severovýchodní části republiky ojediněle srážky mrznoucí, kdy se může vytvářet ledovka a může to pořádně klouzat," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, že teplotně bude nadcházející týden průměrný - odpovídající druhé polovině listopadu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.