Začátek roku 2021 podle astroložky Baudyšové: Velká rizika. Hrozí konflikty a výbuchy emocí, varuje

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 12. 2020

Blíží se konec roku a pomalu a jistě i nástup toho nového 2021. Ohlédnutí za starým rokem není příliš optimistické především kvůli celosvětové pandemii koronaviru, který udeřil v Česku hned ve dvou vlnách – na jaře a poté na začátku podzimu. Všichni doufají, že s jeho koncem skončí i všechny špatné věci a život se zase začne vracet do normálních kolejí. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila renomovaná astroložka o tom, jak bude vypadat situace na začátku nového roku a na co si dát pozor.

Rok 2021 je pro lidi očekáváním naděje, spásy a pozitivní změny. Po dlouhých měsících, které přinesly mnoho ztrát, trápení, strachu a nevědomosti, se není vůbec čemu divit. V prosincei došlo k astrologickému jevu, tzv. velké konjunkci, která má podle všeho předznamenat zásadní změnu.

"Leden a únor budou ještě hodně náročné měsíce. Dochází k tomu, že se Saturn dostává do kvadrátu k Uranu a k němu se přidá Mars. Spojují se všechny tři ve znameních, která mluví o tom, že to, co vznikne, bude trvat dlouho. Je to Býk a Vodnář neboli tzv. pevná znamení. Je to záležitost, která vyžaduje velkou zodpovědnost a opatrnost. Člověk by neměl jednat v afektu, bez rozmyslu, protože právě to, co by vzniklo, by mělo velmi dlouhé trvání a poměrně složité důsledky," řekla astroložka Maria Baudyšová Jirků pro ŽivotvČesku.cz.

"Mohou tam být ekonomické souvislosti, protože Uran v Býku v sobě tyto věci nese. Stejně tak společenské věci, protože ty jsou zase tématem Vodnáře – společnosti, spolky, plány do budoucna a vize. Všechno je poměrně zablokované, na začátku roku by tedy bylo dobré nepřijímat žádná zásadní rozhodnutí, dát tomu čas a hlavně zodpovědnost. Nechat skončit to, co skončit má a nové věci si velmi dobře rozmyslet s chladnou hlavou," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz známá astroložka a léčitelka, která studovala u svého manžela, představitele české astrologie a vysokoškolského pedagoga Antonína Baudyše (†63).

"Je důležité nenechat se strhnout do nějakých výbuchů vzteku, emocí, konfliktů – Uran s Marsem dohromady jsou téma velké netrpělivosti, bouřlivosti, erupcí výbuchů. Na to je třeba dát pozor, k takovým věcem může docházet, ale člověk se nesmí nechat strhnout," varuje Maria Baudyšová Jirků.

"Na konci ledna se to tam spojuje ještě se Sluncem, kdy prochází tou konstelací a tím pádem do toho jde ještě mnohem více energie. Proto je speciálně konec ledna v tomto hodně rizikový. Tam bych doporučila opatrnost zejména," řekla astroložka pro ŽivotvČesku.cz.

"Není to o panice ani hledání senzací. Spíše jde o pokoru k těm rytmům, které v přírodě probíhají a přijmutí toho, co je. Něco se děje, je to náročné, ale tak, jak to přišlo, to i odezní a bude to dobré. Může to k něčemu pomoct. Některé struktury zkrátka potřebují větší sílu, aby povolily, praskly a mohlo přijít něco nového. Viděla bych tam optimismus, ale člověk by měl zůstat i nadále hodně opatrný," dodala pro ŽivotvČesku.cz Maria Baudyšová Jirků.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.