Začíná meteorologická zima. Druhý adventní víkend přinese místy sněžení a náledí

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 12. 2022

Už dnes - ve čtvrtek 1. prosince - startuje meteorologická zima. "Druhý adventní víkend přinese hodně oblačnosti a počítat musíme místy i se sněžením nebo srážkami mrznoucími. Po ránu se mohou ojediněle tvořit mrznoucí mlhy nebo náledí," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Ve čtvrtek lze očekávat zataženo až oblačno, po ránu ojediněle mrznoucí mlhy, ojediněle mrznoucí mrholení. Během dne ojediněle polojasno. Denní teploty 1 až 5 °C.

V pátek si počasí přichystá opět zataženo, místy mrznoucí mlhy, odpoledne od jihozápadu slabé sněžení nebo srážky mrznoucí. "Ranní teploty -1 až -5 °C. Denní teploty -1 až 3 °C. V sobotu bude zataženo, místy sněžení, během dne v nížinách i déšť se sněhem. Ojediněle mrznoucí mlhy nebo mrznoucí mrholení. Během dne ustávání srážek. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 0 až 4 °C," upřesnila konzultantka počasí předpověď pro ŽivotvČesku.cz.

V neděli bude zataženo, místy sněžení, postupně se bude hranice sněžení zvedat do cca 700 m nad mořem. V nižších polohách očekáváme déšť, déšť se sněhem nebo srážky mrznoucí. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 2 až 6 °C.

Jaká bude zima?

"Na přesné předpovědi počasí ve střední Evropě na tak dlouhé časové období jsme krátcí. Napovědět nám mohou sezónní výhledy počasí, které vydávají velká evropská a americká centra. Ty zatím počítají v Evropě střední s teplotně mírně nadprůměrnou zimou a srážkově průměrnou. To ale neznamená, že se nesetkáme sem tam se sněhovou kalamitou nebo ledovými dny," dodala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.