Začínal jako neznámý komik, dnes je idolem. Adam Sandler přiznal, že se slávy málem zřekl

Herec Adam Sandler
Herec Adam Sandler
Foto: Showpix.cz
Publikováno: 31. 1. 2021

Na světě zřejmě není fanoušek komedií, který by neznal Adama Sandlera (54). Ten je od poloviny 90. let jednou z nejvýraznějších tváří komediální scény a publikum jeho filmy miluje hlavně proto, že se u nich nemusí vůbec přemýšlet, dávají prostor k oddychu a jsou plné humoru. Nebýt Adamova staršího bratra Scotta, tyto filmy by zřejmě ani neexistovaly. Sandler se chtěl slávy zříct.

Herci většinou touží po uznání a potlesku, komedianty ale nejvíc těší smích ozývající se z publika. Takovým člověkem je Adam Sandler, který zprvu začínal jako komik v baru, kde dlouho bavil hosty při popíjení drinků. Pak se dostal do televize, kde rozesmával diváky v oblíbené americké show Saturday Night Live.

Smích publika mu přinášel radost už jako puberťákovi. "Když jsem začínal vystupovat, bylo mi 17 let. Bavilo mě to, ale nemyslel jsem si, že se tím budu živit. Neurčil jsem si jinou cestu, ale myslel jsem, že po téhle celý život kráčet nebudu,“ přiznal v rozhovoru pro magazín Interview.

O tom, že s komedií přestávat nemá, ho přesvědčil jeho bratr Scott. "Řekl mi, ať pokračuju, díky tomu mi došlo, že můžu. Předtím jsem si myslel, že rodiče budou naštvaní, když budu chtít budovat kariéru v tomto odvětví, ale Scott byl vždy chytrý, oni respektovali jeho inteligenci a já také. Proto jsem si řekl, že takhle to bude dobré,“ řekl Sandler, který by se dnes bez moudrých slov bratra zřejmě živil úplně jinak.

Z jeho komedií jsou dobře známé například ty s titulem Billy Madison, Malý Nicky - Satan Junior, Trestná lavice, Zohan: Krycí jméno kadeřník nebo Machři. Některé z nich vznikly i pod křídly jeho vlastní produkční společnosti Happy Madison, kterou založil v roce 1999 a pod níž dnes natáčí většinu svých filmů.

Pandemie koronaviru značně omezila Sandlerův pracovní život a v show Conana O’Briena svěřil, že toho využil pro dobro svého manželství s herečkou Jackie Sandlerovou. "Trávíme hodně času v posteli, ukazuje mi nové věci, chápeš, jak to myslím,“ vysvětloval Adam s úsměvem od ucha k uchu moderátorovi.

Humor je jeho obrovskou předností a do jisté míry i profesí. Americký komik Adam Sandler (...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu