Záhadný případ, který připomíná pozorování UFO z roku 1997. Nevysvětlitelný úkaz zastavil noční provoz

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2021

Nevysvětlitelné jevy, které se spojují s existencí mimozemské civilizace, zůstávají v řadě historicky datovaných případů dodnes mnohdy velkou neznámou. Některé se ukázaly jako falešné zprávy, jiné získaly dříve nebo později racionální vysvětlení. Stále však existují kauzy, které jsou i nadále otevřené a není zcela jasné, co se tehdy skutečně stalo. Jednou takovou je i případ z New Jersey.

Existence UFO je sporným tématem, na které se v průběhu času vedlo nespočet diskuzí a dohadů. I když tajemství civilizace žijící mimo Zemi vzbuzuje zvědavost, zatím nebyl zdokumentován natolik jasný důkaz, který by byl zcela nezpochybnitelný a »neprůstřelný«. Ale jsou případy, které zůstávají skryty pod rouškou tajemství a dosud nejsou objasněné.

Svědky nevysvětlitelného úkazu se stali řidiči na silnici v americkém New Jersey. Vše se odehrálo 14. července 2001 chvíli po půlnoci, kdy se na obloze objevila skupina zářících žlutých a oranžových světel, která se vznášela na noční obloze a vytvářela tvar písmene »V«. Tento jev zastavil provoz zhruba na čtvrt hodiny, kdy ho sledovalo více jak tucet lidi včetně dvou policistů.

Jedním z nich byl poručík Daniel Tarrant z policejního oddělení v Carteretu. Podle svědectví lidí, kteří světla spatřili, se pohybovala s velkou lehkostí a nějakou chvíli se jen tak vznášela, zářila a poté náhle zmizela. Není tak divu, že případ připomněl starší kauzu takzvaných Phoenixských světel, kdy se něco podobného odehrálo 13. března 1997 ve Phoenixu a několika dalších místech, jak uvedl web abcnews.go.com.

Mluvčí Federálního úřadu pro letectví uvedl, že v oblasti neprobíhaly ani nebyly plánovány žádné vojenské operace a že letový provoz byl naprosto minimální.

Je však evidováno, že z tisíce podivných případů zachycení UFO, se zhruba u 80 % nakonec ukáže, že mají racionální vysvětlení. Svědci záhadných světel z New Jersey vypověděli, že se světla pohybovala asi 1800 stop nad zemí (skoro 550 metrů, pozn. red.), což by podle vědce Colma Kellehera (63) z Národního institutu pro výzkum a vědu, který fungoval v letech 1995 do roku 2004, mělo být natolik blízko, aby člověk dokázal rozpoznat obrysy lodi, což nikdo ve své výpovědi nepopsal.

I po tolika letech však případ nedošel k jasnému závěru, a tak se přidal k dalším, které jsou pro někoho důkazem existence UFO, a pro někoho naopak jen historkou, která má ve finále někde své normální vysvětlení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.