Zákeřná nemoc zasáhla do života rodiny nejslavnějších dvojčat. Jejich otec Kevin podstoupil operaci, která ho zachránila

Nejkrásnější dvojčata světa
Nejkrásnější dvojčata světa
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 8. 2021

Jeho dcery jsou považovány za nejkrásnější dvojčata na světě. Kevin Clements je otcem pětičlenné rodiny, která si musela prožít těžké chvíle poté, co mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Jeho děti bojovaly za to, aby mohl podstoupit transplantaci kostní dřeně a nakonec se ukázalo, že pomoc je blíž, než se zdálo. Podstoupil operaci a dnes je z něj opět zdravý člověk.

Plavání bylo jeho koníčkem i profesí. Kevin Clements musel namísto radostných chvil s rodinou čelit zákeřné nemoci. Otec nejkrásnějších dvojčat na světě se během tréninků necítil dobře, ale ani lékaři nedokázali zjistit, co je špatně. "Týden nebo dva si začal všímat toho, že něco není v pořádku s jeho srdečním tepem a byl si jistý, že zná své tělo natolik, že potřebuje do nemocnice. Měli podezření, že se jedná o plicní embolii, než konečně zjistili, že má v hrudi nějakou hmotu. Nikdy nezapomenu na tu noc a na pohotovost. Neměli jsme tušení, co se děje," přiznala manželka a maminka rozkošných dcer Jaqi Clementsová, jak uvedl web Collegeofinfluence.com.

Lékaři Kevinovi diagnostikovali leukémii a pro rodinu to byla velká rána. Jaqi si vzala na starosti stravování, všechny doplňky a potřebné léky. Snažila se manžela i děti udržet v naději. "Přísahám, že existuje tolik pozitivní věcí, které můžete najít v každé situaci. Pokud to lze překonat a ze všech sil se snažit vidět to dobré, úplně se změní vaše smýšlení," popsala, jak se snažila podržet manžela v nejtěžších chvílích.

Léčba byla hodně náročná a vyžadovala maximální vůli. V roce 2019 slavná dvojčata a Kevinovy dcery zahájily hledání vhodného dárce kostní dřeně, ale nakonec se ukázala shoda u jejich strýce Chrise. "Stačí, když si na čtyři hodiny lehnu a zachráním mu život. Udělám pro něj cokoli," reagoval na zprávu o dárcovské kompatibilitě, jak cituje web Insideedition.com. Transplantace proběhla na Klinice léčby nádorových onemocnění v Kalifornii, nedaleko Los Angeles. Operace měla úspěšný výsledek a Kevin se začal postupně zotavovat.

Vrátil se zpátky do kondice, narostly mu vlasy a ukázal, že je neskutečný bojovník – jako jeho rodina, která se nevzdala. Je sportovcem tělem i duší a je zřejmé, že krásu jeho děti nepodědily pouze ze strany matky. Jsou mu podobné nejen vzhledově, ale mají i jeho bojovného ducha - což prokázaly v době, kdy byl Kevin vážně nemocný. Nejdůležitější však je, že při něm stálo štěstí a dostal se ze zdravotních problémů, které mohly mít fatální konec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.