Záplava svíček a žluté květy: O hrob Evy Pilarové se chodí starat žena, která byla blízká ministrovi rozkoší Danielu Nekonečnému

Hrob Evy Pilarové
Hrob Evy Pilarové
Foto: ŽivotvČesku
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 10. 2021

Legendární zpěvačka Eva Pilarová (†80), které se na jaře loňského roku bohužel stalo osudným selhání ledvin, je pohřbena nedaleko místa posledního odpočinku svého kamaráda Daniela Nekonečného (†52), a to na hřbitově na pražských Malvazinkách, na němž našlo klid mnoho slavných osobností včetně Karla Gotta (†80). Hrob, do kterého ji uložili, je velmi dobře opečovávaný, plný květin a svíček. Velký podíl na tom má Zuzana Kardová (59), družka zesnulého ministra rozkoší. "O Evin hrob se také starám," prozradila pro ŽivotvČesku.cz.

Eva Pilarová zemřela rok po svém kamarádovi Danielu Nekonečném, jenž odešel v březnu roku 2019. S Danem se proto stačila rozloučit a jeho smrt ji velice zasáhla. Určitě by ji tak potěšilo, že je pohřben coby kamenem dohodil od místa, kde odpočívá ona sama.

Hrob je velmi pečlivě udržovaný. Náhrobek z černého mramoru se leskne čistotou, náhrobní desku zdobí mnoho svíček a květináče se žlutými květy. Lze si všimnout také několika sošek andělů a růženců.

Stav hrobu je velkou zásluhou nejen rodiny zesnulé zpěvačky, ale také Zuzany Kardové, životní partnerky Dana Nekonečného. "Vždy, když jdu za Danem, tak zapálím svíčku i u Evičky. A když jde za Evičkou vdovec Honza Kolomazník, tak zase on zapálí svíčku u Dana. Vlastně se takto střídáme," řekla dlouholetá partnerka Nekonečného pro ŽivotvČesku.cz.

Na rozdíl od Evy Pilarové má však Daniel Nekonečný místa posledního odpočinku hned dvě. Polovina jeho popela je uložena v urně na Malvazinkách, zatímco druhou část má u sebe jeho sestra Lenka, která plánuje uložení bratrových ostatků v rodných Boskovicích.

Místa odpočinku slavných osobností bohužel často lákají vandaly, kteří s oblibou ruší klid zesnulých. Z hrobu Evy Pilarové si tak někdo nedávno odnesl sošku kočky, na náhrobku krále rozkoše zase neznámý výtržník poničil náramek, který Danovi přinesla Zuzana Kardová. Řádění se nevyhnulo ani hrobce mistra Karla Gotta, kterému někdo odcizil sošku zlatého slavíka. Je proto dobře, že se Zuzana Kardová i bývalý tanečník Jan Kolomazník (69), vdovec po Evě Pilarové, o památku svých blízkých starají opravdu příkladně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.