Zarostlý a 196 centimetrů vysoký Vojta Dyk představil nový film, kvůli kterému musel mít tvář hladkou jako holátko

Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 7. 2022

Na tiskové konferenci k podzimnímu programu České televize, která proběhla minulý týden, se kromě herečky Simony Stašové (67) nebo režisérky Alice Nellis (51) objevil i herec a zpěvák Vojtěch Dyk (37). Na akci dorazil v nesourodém outfitu a tradičně se zarostlou tváří. Naposledy se bez vousů ukázal na veřejnosti v prosinci 2020 na tiskové konferenci k filmu Il Boemo, jenž představoval právě i na Kavčích horách. Redakci ŽivotvČesku.cz prozradil, že svou ozdobu tenkrát shodil právě kvůli natáčení zmíněného snímku.

Do budovy České televize dorazil minulý týden i Vojta Dyk, aby představil dlouho očekávaný snímek Il Boemo, který bude mít v kinech premiéru 20. října a na jehož výrobě se veřejnoprávní televize podílela.

Právě kvůli jeho natáčení musel 196 centimetrů vysoký herec shodit nenápadný plnovous, který jeho tvář obvykle zdobí. "Vousy moc neřeším. Ale teď točím film II Boemo o zapomenutém hudebním géniovi Josefu Myslivečkovi, takže musím být oholen," upřesnil nadaný umělec před dvěma lety pro ŽivotvČesku.cz, co stojí za změnou jeho vizáže.

Na tiskové konferenci pak promluvil o vzniku snímku. "Točili jsme v době covidu v Benátkách, které byly liduprázdné," řekl charismatický zpěvák, který v životopisném filmu ztvárnil hlavní roli.

Od konce náročného natáčení, během něhož se musel naučit dialogy v italštině, si už zase nechává vousy růst. A nezdá se, že by to chtěl v nejbližší době měnit. Manželce, herečce Tatianě Dykové (rozené Vilhelmové, 44), se kterou má syna Aloise (9), se jeho styl očividně líbí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.