Zásadní zlom v počasí. O víkendu se oteplí, pak začne padat první sníh i mimo hory, říká meteoroložka Dagmar Honsová

Pixabay
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 17. 11. 2021

Ještě na malou chvíli se Česko dočká příjemnějších teplot, které přinese páteční přechod teplé fronty. "V pátek a v sobotu v maximech naměříme až 12 °C. Po nedělním přechodu studené fronty se ale začne výrazně a citelně ochlazovat a příští týden přinese sněžení letos poprvé i mimo hory," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová k předpovědi na další dny.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, ojediněle déšť, na vrcholcích hor sněhové nebo smíšené. Během dne ojediněle polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 6 až 2 °C. Odpolední teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

V pátek bude zataženo, postupně místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C. Odpolední teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Bude větrno – foukat bude čerstvý západní vítr s nárazy o rychlosti kolem 50 km/h.

"V sobotu bude oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky. Přechodně až polojasno. Po ránu místy mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C, na jihu území kolem 2 °C. Odpolední teploty 8 až 12 °C. A následně v neděli bude oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky, na horách postupně sněhové. Po ránu místy mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 4 až 8 °C," vyslovila předpověď do konce týdne konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že po víkendu dojde k ochlazení a lze očekávat první sníh, který se objeví i mimo horské oblasti.

Vláda v demisi zvažuje zpřísnění proticovidových opatření, na nichž by měla najít shodu ve čtvrtek. Premiér Andrej Babiš (67) v pondělí na tiskové konferenci po jednání vlády, na které se nerozhodlo, avizoval, že ve hře je několik variant, která pro neočkované nebudou populární. Dostat nepříznivý vývoj epidemie do situace, která neohrožuje občany na životech a nezahlcuje zdravotnický systém, je priorita, uvedl to v úterý večer pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (35). Cílem budoucího opatření je zvýšení proočkovanosti populace. Šéf rezortu zdravotnictví dále nastínil, jak by varianta nejtvrdších opatření, o nichž se mluví jako o lockdownu pro neočkované, v případě zavedení, dlouho platila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu