Zásadní zlom v počasí. O víkendu se oteplí, pak začne padat první sníh i mimo hory, říká meteoroložka Dagmar Honsová

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2021

Ještě na malou chvíli se Česko dočká příjemnějších teplot, které přinese páteční přechod teplé fronty. "V pátek a v sobotu v maximech naměříme až 12 °C. Po nedělním přechodu studené fronty se ale začne výrazně a citelně ochlazovat a příští týden přinese sněžení letos poprvé i mimo hory," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová k předpovědi na další dny.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, ojediněle déšť, na vrcholcích hor sněhové nebo smíšené. Během dne ojediněle polojasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 6 až 2 °C. Odpolední teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

V pátek bude zataženo, postupně místy déšť nebo přeháňky. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 5 až 1 °C. Odpolední teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Bude větrno – foukat bude čerstvý západní vítr s nárazy o rychlosti kolem 50 km/h.

"V sobotu bude oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky. Přechodně až polojasno. Po ránu místy mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C, na jihu území kolem 2 °C. Odpolední teploty 8 až 12 °C. A následně v neděli bude oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky, na horách postupně sněhové. Po ránu místy mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 0 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 4 až 8 °C," vyslovila předpověď do konce týdne konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že po víkendu dojde k ochlazení a lze očekávat první sníh, který se objeví i mimo horské oblasti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.