Zavládne konečně jaro. Teploty budou atakovat 25 °C, říká meteoroložka a odhalila zlomový den

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2021

Počasí v posledních týdnech přineslo rapidní změny teplot a na některých místech Česka dokonce ještě na přelomu dubna a května sněžilo. Není však důvod k tomu, aby člověk při pohledu ven upadal na mysli, protože na konci týdne dojde k výraznému oteplení. "V neděli budeme dokonce atakovat 25 °C, v maximech by to mělo být 20 až 24 °C a denní délka slunečního svitu se bude v neděli pohybovat na dvanácti hodinách," řekla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Aprílový měsíc duben plný dramatických změn počasí už je pryč. I když bude květen z hlediska teplot podprůměrný, o víkendu lze očekávat příjemnou změnu, která bude lákat vyjít do přírody a trávit čas na čerstvém vzduchu. Nejen, že se citelně oteplí, ale bude také dostatek slunečních paprsků, které jsou obzvláště po dlouhé mrazivé zimě doslova životodárné.

"Od soboty se změní studené severozápadní proudění a s ním přechody jednotlivých front, které nás ovlivňují na teplý jižní vzduch. Bude nás ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu, která bude z Alp postupovat přes naše území dále do severovýchodní Evropy," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že poslední den celého týdne přinese opravdu typické jarní počasí.

"V neděli budeme dokonce atakovat 25 °C, v maximech by to mělo být 20 až 24 °C a denní délka slunečního svitu se bude v neděli pohybovat na dvanácti hodinách, což je paráda," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.