Zavřeli jeho facebookovou stránku. Měli jsme více než Babiš a Okamura, to vadilo, tvrdí Lubomír Volný

Profimedia
Lubomír Volný na demonstraci
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 6. 2021

Poslanec Lubomír Volný (47) přišel o svou facebookovou stránku. Správci ji nechali zablokovat, protože vyhodnotili, že stránka porušuje zásady komunity kvůli nenávistným projevům. "Bez jakékoliv reklamy jsme měli dosah milion uživatelů denně, ale tajili jsme to," řekl Lubomír Volný pro ŽivotvČesku.cz.

Poslanec Volného bloku Lubomír Volný je přesvědčen, že jeho stránka velmi vadila, proto muselo dojít k zásahu ze strany Facebooku. Smazání své stránky považuje za zásah cenzora.

"Důvodem je, že Mgr. Lubomír Volný - Jednotní porušuje naše zásady komunity týkající se nenávistných projevů. Tyto zásady jsme zavedli, protože chceme, aby byly diskuze na Facebooku zdvořilé," zní zdůvodnění, proč stránka zmizela. Lubomír Volný pro redakci ŽivotvČesku.cz popsal, jak velký vliv profil Mgr. Lubomír Volný - Jednotní měl.

"Než moji facebookovou stránku začali cenzurovat, byla to rozhodně nejúspěšnější politická facebooková stránka v historii České republiky. Bez jakékoliv reklamy jsem měli trojnásobně až čtyřnásobně větší dosah, než má Tomio Okamura či Babiš. My jsme věděli, že máme dosah milion denně, ale tutlali jsme to, protože jsme přesně věděli, co bude následovat," uvedl bývalý poslanec za SPD pro ŽivotvČesku.cz a dodal, že na jeho stránku chodily tisíce oznámení denně.

"Někdo ta čísla o dosahu vyhrabal, řekl to Deníku N, ti vydali článek a pak desetitisíce jejich čtenářů začaly stránku hromadně nahlašovat. Získal jsem svého osobního cenzora, který nastavoval filtry na moje příspěvky. Nám přibývalo 20 tisíc »​lajků« denně, ale jak nás zablokovali, tak kdo si přímo nenajel na stránku, příspěvky pro něj byly skryté. Lidé ani nemohli nic »lajkovat« a zablokovali i pozvánky. V tu chvíli se jim to podařilo srazit o 90 procent, ale mezi lidmi se to dál šířilo a dosah byl pořád na úrovni Okamury a Babiše. Nyní jsme měli akci, kde jsem jasně řekli, že testy, které se používají ve školách, jsou nebezpečné a nikdo nemůže dokázat opak. Nebezpečné jsou i vakcíny, nikdo přeci nemůže znát dlouhodobé účinky. Když jsme toto řekli, stránku zcela vypnuli," popsal pro ŽivotvČesku.cz poslanec Lubomír Volný s tím, že dál bude oslovovat voliče i bez existence silné stránky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu