Zázračná holčička Molly oslavila hned po narození 27 let. Šťastná matka je starší jen o 18 měsíců

Dítě - ilustrační foto
Dítě – ilustrační foto
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2020

Maličká Molly Everette Gibson z Knoxvillu v americkém Tennessee vypadá na první pohled jako normální novorozeně. Ale drobný uzlíček štěstí je opravdu zázračné miminko, protože je mu vlastně neuvěřitelných 27 let. A je jen o pouhých 18 měsíců mladší než maminka Tina. Opravdu se nejedná o žádný vtip. K zázraku totiž dopomohla věda.

Příběh novorozené holčičky Molly, která dostala krásné jméno znamenající »hvězda oceánu«, se začal psát v říjnu roku 1992. Tehdy lékaři nechali zamrazit embryo, ale určitě netušili, že miminko se narodí až za dlouhých 27 let. Budoucí mamince Tině bylo v té době pouze osmnáct měsíců a teprve si začínala hrát s panenkami. Až bude Molly starší, bude se moci špičkovat se svou sestrou Emmou. Obě embrya, ze kterých se narodily dvě krásné a zdravé holčičky, byla zamrazena v roce 1992, ale právě Emma přišla na svět už v listopadu 2017. O tři roky později spatřila světlo světa také rozkošná Molly.

"Molly je náš malý zázrak, ale nám se z toho všeho někdy točí hlava," uvedla dojatá matka pro New York Post, který příběh šťastné rodiny zveřejnil. Tina a Benjamin jsou manželé už deset let. Když nemohli počít miminko přirozenou cestou, začali uvažovat o adopci. Ale jednou Tina přišla domů s tím, že se její rodiče zmínili o organizaci, která pomáhá otěhotnět ženám díky dárcům embrya.

"Jsem ráda, že jsem mohla být součástí celého toho nádherného procesu. I pro mě je velmi obohacující vidět, jak z embrya zmrazeného před 27 lety vznikne nový život," uvedla vedoucí laboratoře Carol Sommerfelt z neziskové organizace NEDC (National Embryo Donation Center). Manželé a nyní už rodiče Molly a Emmy navštívili centrum a dostali k náhledu návrhy tří set možných dárců. "Ale my jsme vybíraví nebyli, prostě jsme chtěli miminko," dodala šťastná maminka dvou krásných holčiček, jak uvedl New York Post.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.