Reklama:

Zdena Studenková o filmu S tebou mě baví svět: Škoda, že dva tatínkové tu s námi už nejsou

Herečka Zdena Studenková
Herečka Zdena Studenková
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 12. 2020

Komedie Marie Poledňákové (79) S tebou mě baví svět z roku 1982 patří k filmům, které milují děti i jejich rodiče. Pánská jízda na horskou chalupu patří už neodmyslitelně k vánočnímu času. "Celá komedie stála na těch třech chlapech. Škoda, že dva už tu s námi nejsou," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz slovenská herečka Zdena Studenková (66).

Reklama:

Herečku si pamatujeme jako zpěvačku Gábinu, za kterou Pavel Nový (72) podniká noční výlety na běžkách. To nelibě nesli Július Satinský (†61) a Václav Postránecký (†75), kteří Nového podezírali z nevěry.

Reklama:

"Já už to říkala několikrát, ale je to prostě fakt. Já jsem měla v tom filmu nejmenší plochu, ale přesto jsem velmi pyšná na to, že je to film, který získal titul Komedie století. Je to pro mě lichotivé a příjemné. A musím říct, že těsně před vánočními svátky jsem se setkala v Bratislavě s Pavlíčkem Novým. Byla jsem hostem jednoho programu a jako překvapení mi pozvali právě Pavlíčka. Byla jsem moc ráda, že jsme se po letech setkali. Bohužel ti další dva chlapci už mezi námi nejsou. Na těch třech chlapech celá ta komedie stála. Domnívám se, že bez jejich výjimečného humoru, by film takový úspěch neměl," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Studenková, která přiznala, že odchody Postráneckého a Satinského ji velmi zasáhly.

Studénková také dodala, že se jí skvěle spolupracovalo s režisérkou a scénáristkou Marií Poledňákovou (79). "Ten film těží z toho, že paní Poledňáková napsala skvělé dialogy. Není mnoho filmů s dětmi, které se tak pěkně podaří natočit. Ty děti jsou často tlačené do nějaké polohy, ale tady byly ty dialogy napsané a odpozorované ze života," myslí si Studenková.

Do roku 2021 čtenářům popřála hlavně hodně zdraví a doufá, že současná situace kolem koronavirové epidemie se začne lepšit. "Je to asi to nejdůležitější, co je teď před námi," říká Studenková. Komedii z horské chaty si máme rozhodně všichni pustit. "Na Slovensku už to letos vysílali a já z toho mám vždy radost. Asi už se mi nepodaří nějakou dobrou komedii natočit, ale v tomto filmu se na každé Vánoce vždy budu vracet do všech domácností," dodala se smíchem pro ŽivotvČesku.cz slovenská herečka.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: