Zdeněk Hřib: Klíčové je, aby nedošlo k přehlcení kapacity ve zdravotnictví, říká

Primátor Prahy Zdeněk Hřib
Primátor Prahy Zdeněk Hřib
Foto: Archiv Zdeňka Hřiba
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 9. 2020

Praha patří mezi nejvíce postižené oblasti a situace není optimální. Primátor Zdeněk Hřib zhodnotil, že situace je vážná a že je důležité v tuto chvíli, aby lidé dodržovali striktně hygienická pravidla, dále aby nedošlo k přehlcení kapacity ve zdravotnictví. Dobrým pomocníkem v informovanosti Pražanů může být nově spuštěný portál.

V Praze mimo plošných opatření od pondělí platí mít roušku i na venkovních organizovaných akcích, a to nad 100 lidí. Dále platí zkrácena doba pro bary a restaurace, které musejí uzavřít ve 22 hodin.

"Situace je vážná a musíme táhnout za jeden provaz. A když všichni budeme respektovat opatření a hygienické návyky, dále pravidlo 3R plus eR, tedy roušky, ruce, rozestupy plus využívání mobilní aplikace eRouška, která je v boji s nákazou velmi efektivní a může si ji zcela bezplatně stáhnout každý, kdo vlastní chytrý telefon. Je to bezpečné a anonymní. Tak se to dá zvládnout," řekl pro ŽivotvČesku.cz primátor Zdeněk Hřib.

Podle primátora je důležité, aby nenastala situace, kdy ve zdravotnictví mezi personálem se bude šířit nákaza.

"Z mého pohledu je klíčové, aby nedošlo k přehlcení kapacity ve zdravotnictví. Nejde jen o lůžka, ale personál. Ve středu jsme zveřejnili nový web Pragozor.cz, kde jsou data, se kterými pracujeme. Lidé se tam dozví řadu zajímavých informací, které se komplexně týkají Prahy. A to i informace o koronaviru," dodal Zdeněk Hřib.

S nemocí COVID-19 dosud zemřelo 555 lidí, což je přibližně o 130 více než na začátku září. Je tak evidentní, že na území České republiky přibývají klinické případy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.