Zdeněk Pohlreich kývl na nabídku moderovat televizní seznamku. Jde o obdobu svatební reality show

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 1. 2021

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (63) se představí jako moderátor show, v níž se hledají životní lásky. Kývl na zcela nový projekt, který představí v letošním roce druhá nejsledovanější tuzemská komerční stanice. Diváci jsou spíše zvyklí vídat ho v pořadech, kde dominuje jídlo, věhlasný český gastronom se ale na moderování zbrusu nového projektu těší. "Doba je zlá, ber, kde ber," upřesnil důvod, proč se rozhodl zkusit moderovat odvětví, se kterým nemá zkušenosti.

Programovou novinkou televize Prima pro letošní rok bude seznamovací reality show First Dates. Jde o původně britský formát, který měl premiéru v roce 2013. Prima zatím neupřesnila, kdy se pořad objeví na televizních obrazovkách, představila ale roli moderátora - tím bude Zdeněk Pohlreich, šéfkuchař proslulý z pořadů z gastronomického prostředí.

"Bude to dobré. Nepřemýšlel jsem nad nabídkou dlouho. Doba je zlá, ber, kde ber. Myslím, že to bude dobré. Zatím jsem k tomu ještě nic nestudoval, bude to až, tuším, za měsíc, za dva, a to je dlouhá doba," řekl pro ŽivotvČesku.cz charismatický šéfkuchař, který ale zcela daleko od kuchyně nebude.

"Podstata show je prostá, nezadaní lidé se potkají na prvním rande u dobrého jídla v příjemné restauraci. Restaurace First Dates otevírá své dveře svobodným lidem, kteří hledají lásku a už nechtějí být sami. Na konci rande jsou páry vyzpovídány a mají se rozhodnout, jestli se chtějí opět vidět,“ přiblížila jádro pořadu Prima.

Hlásit se mohou všichni starší 18 let. "Pokusíme se najít ideálního partnera a samozřejmě na to nebudeme sami. Požádáme o pomoc i odborníky,“ uvedla dramaturgyně vývoje nových pořadů FTV Prima Jana Vondroušová.

Věhlasný šéfkuchař moderování pořadu vnímá jako zábavu. "Jako výzvu to nevnímám, naopak to beru jako zábavu. Manželce jsem ještě o tom, že to budu moderovat, neřekl, ještě to neví," dodal pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Pohlreich.

Zajímavostí je, že na podobném principu fungoval »sociální experiment« Svatba na první pohled (v originále Married at First Sight), kterou loni na podzim uvedla konkurenční Nova.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.