Zdeněk Pohlreich: Opětovné uzavření restaurací je jako kolo štěstí. Už nechápu, o co se vlastně jedná, říká

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 12. 2020

Protiepidemický systém PES v pondělí zřejmě opět přitvrdí. Nově ale s některými výjimkami, které připravuje vláda. Vicepremiér Karel Havlíček (51) uvedl, že otevřeno by mohly mít všechny obchody a provozy služeb, mezi něž patří například kadeřnictví a jiné. Zavřít budou muset patrně hotely a restaurace. "To, co se tady v této zemi děje, je nepochopitelné a nejde se v tom už ani vyznat," řekl v reakci na možné znovu uzavření restaurací Zdeněk Pohlreich (63) pro ŽivotvČesku.cz.

Opětovné uzavření restaurací je pro provozovatele podniků další rána, která se ale dala očekávat. Řada odborníků upozorňovala na to, že k rozvolnění dochází předčasně a ještě týden by se mělo počkat.

Vláda v pondělí projedná přesunutí do rizikového skóre číslo 4. "Uvažujeme o tom, že by se mohly udělat nějaké výjimky v oblasti obchodu a služeb,“ řekl vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček v pořadu Partie v CNN Prima News s tím, že uzavření restaurací by mělo proběhnout na konci týdne - v pátek či v sobotu.

"Umím to připodobnit k tomu, že to opatření i systém PES je jako kolo štěstí. Já si myslím, že to nikoho z vlády ani netrápí. Našel se viník, tím jsou restauratéří a tak se to zavře. V tom se nedá žít. My tady posloucháme každý den něco a já si nejsem jistý, jestli se v tom ještě někdo vyzná. Jednou to je káva do kelímku, podruhé PET lahev s pivem, pak restaurace... Připadá mi to tak, že lockdown nefunguje a je to neudržitelné. Dávno nechápu, o co se vlastně jedná," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz další možné uzavření restaurací šéfkuchař a majitel restaurace Zdeněk Pohlreich, který dal najevo, že vláda absolutně svou roli nezvládá.

Pro případně uzavřené provozy je připravený podpůrný program v rámci kompenzací.

V pondělí bude vláda také rozhodovat o možném prodloužení vánočních prázdnin pro žáky a studenty, a to o dva dny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.