Zdeněk Škromach se pochlubil letním účesem a radostnou novinkou. Čekáme šestou vnučku, svěřil se

Zdeněk Škromach
Zdeněk Škromach
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 7. 2021

Bývalý místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (64) se na sociálních sítích pochlubil novým letním účesem. Na zveřejněné fotografii, kterou poskytl i redakci ŽivotvČesku.cz, se usmívá a je vidět, že je ze sestřihu nadšený. Léto tráví v tuzemsku a kromě nového účesu se bude brzy radovat i z přírůstku do rodiny. "My máme pět vnoučat a teď čekáme šestou vnučku, každým dnem by se měla narodit," řekl Zdeněk Škromach pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jaký je jeho prázdninový program.

"Byla to reakce na počasí. Když už vlasy po posledním stříhání trošku dorostly, tak jsem změnil image. Fakt je, že mám jemnější vlasy, takže mi to neustále padá do očí a s brýlemi je to pak trošku problém. To je jeden z těch pragmatických důvodů, delší vlasy mi pak dráždí oči a to je nepříjemná věc. Sem tam používám i lak na vlasy, bez toho bych asi žádný účes neměl," okomentoval svůj nový sestřih pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Škromach.

Vlasy Zdeňka Škromacha vyžadují péči. "V mládí jsem nosíval účes, kterému se říkalo »na prdelku«, bylo to s pěšinkou uprostřed a byl v módě. Je zajímavé, že když si umyju vlasy a nechám je normálně uschnout, tak se mi na hlavě vždycky vytvoří tahle »prdelka« (směje se). Chodím k holičce, která je dobrá a za přijatelnou cenu, i když je pravda, že po koronavirovém půstu všechny služby zdražují. V porovnání s tím, co jsem dával za kadeřníky v Praze, to bylo ale stále ještě velmi výhodné," řekl pro ŽivotvČesku.cz někdejší předseda Poslaneckého klubu ČSSD.

Mnoho Čechů se i přes opatření a nutnost testů či očkování rozhodlo strávit alespoň část léta v zahraničí. Zdeněk Škromach se ale raději zdržuje v tuzemsku a peníze ušetřené za dovolenou investoval do toho, aby si společně s rodinou mohl krásné léto užít i doma.

"Dneska je lepší ty peníze, co by člověk dal za dovolenou u moře, investovat do nafukovací vířivky či bazénu. Doma nepotřebujete testy na covid ani karantény, můžete si užít rodinu a znovu navázat vazby. My máme pět vnoučat a teď čekáme šestou vnučku, každým dnem by se měla narodit. Máme tu celkem naplněno vnoučaty, je jim od tří do sedmi let. Z těch vnoučat je jen jeden kluk a ostatní holky, asi je to dobrá zpráva, protože se říká, že když se rodí holky, nejsou války," zveřejnil Zdeněk Škromach pro ŽivotvČesku.cz radostnou novinku, že bude brzy pošesté dědečkem.

Politik žije v Jihomoravském kraji, kde je možností k příjemně strávenému času více než dostatek. "Trávím léto víceméně tady, třeba na procházkách se psy nebo se s kamarády projedeme na Baťově kanálu. Případně zajdeme na vínko, teď jsou všude dny otevřených sklepů, tyhle možnosti jsou konečně otevřené, takže žijeme místní kulturou. Chystáme se ale na druhou stranu republiky, protože syn žije v Teplicích. Jakmile se narodí vnučka, pojedeme se na ni určitě podívat, uděláme si takový výlet," dodal Zdeněk Škromach, který si léto naplno užívá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.