Zdravotně se to nelepší, zapomenout mi ale dává dabing, říká moderátor Michal Jančařík

Michal promluvil o svém současném zdravotním stavu.
Michal promluvil o svém současném zdravotním stavu.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 8. 2020

V roce 2017 se mu život otočil zcela naruby. Talentovaný moderátor Michal Jančařík (45) po transplantaci ledviny a dalších zdravotních komplikacích skončil na invalidním vozíku. Nevzdal se a ukázal srdce bojovníka. I přes handicap se vrátil k moderování a dabování. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil o svém současném stavu, ale také o práci, která mu dává zapomenout na to, že je prozatím stále upoután na vozíček.

Michalův stav se aktuálně výrazně nezlepšuje. Naděje ale existuje. Stále dojíždí do rehabilitačních center, kde se snaží, aby ho dolní polovina těla začala poslouchat. Zároveň se snaží na sobě pracovat a nemůže si vychválit profesi dabingu, která mu dala nový směr života.

"S dabingem jsem začal po zranění. Zjistil jsem, že to je disciplína, kterou mohu dělat i z vozíku. A hlavně mi dělá dobře, že se mohu třeba na půl dne zavřít do studia a nevnímám tak, že na vozíku jsem," prozradil Michal Jančařík pro ŽivotvČesku.cz, jehož hlas lidé slyšeli v desítkách dokumentárních filmů.

Michal totiž nepracuje na filmovém dabingu. "Dabuji zvířátka, nejlépe mi jde had," usmíval se Michal a doplnil: "Dělám české znění dokumentárních filmů. A co mě za dva roky práce velmi potěšilo, že mám skvělou zpětnou vazbu. Lidé mě po hlase poznávají a prý se jim to, jak to dělám, líbí," upřesnil Michal Jančařík, který od roku 2000 působil jako moderátor počasí.

Michal, který s manželkou Dianou vychovává dvě dcery - Julii a Sofii - ještě letos by rád podstoupil rehabilitaci v centru Paraple. Teď se ale soustředí na svou činnost producenta. U Plzně i letos totiž pořádá Nebílovské divadelní léto, které má patnáctiletou tradici. A na konci měsíce se tam odehraje pět divadelních představení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.