Zdravotní problémy a léčba závislostí z ní udělaly jiného člověka. Demi Lovato už není křehká dívka

Demi Lovato
Demi Lovato
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 10. 2021

Proslavila se jako hvězda Disney, kdy se v podstatě přes noc stala populární teenagerkou. Herečka, zpěvačka a skladatelka Demi Lovato (29) odstartovala kariéru podobně jako její stejně stará kolegyně Selena Gomezová v roce 2002. Během své dosavadní kariéry si prošla řadou změn image – ať už těch záměrných, nebo svým způsobem necílených především kvůli zdravotním problémům. Ale naposled, když se ukázala na veřejnosti, by ji možná mnozí ani nepoznali.

V doprovodu kamarádky a zbohatlé dědičky hotelového impéria Paris Hiltonové (40) se objevila ve West Hollywoodu na nákupech i Demi Lovato, která vždycky patřila mezi oblíbené známé tváře. I ona se potýkala s problémy dětských hvězd a obecně slávou, která jí ovlivnila v podstatě celé dospívání. Tmavovláska si prošla řadou proměn – od blond, dalších barevných vlasových kreací i delších a krátkých střihů. Ale bojovala také s kilogramy navíc, než se naučila přijímat své tělo a brát se taková, jaká je.

"V listopadu jsem se ostříhala a cítím se tak svobodná. Cítím se být více sama sebou, tím, kým skutečně jsem. Vnímám také fakt, že jsem se za své vlasy asi schovávala, zvláště pokud mluvíme o mojí minulosti, kdy jsem se zotavovala z poruch příjmu potravy. A využívala jsem svoje vlasy k tomu, abych to za ně maskovala. Odvedlo to pozornost od mého těla. Ale rozhodně je snazší mít krátké vlasy, cítím se tak dobře po celý den," řekla Demi Lovato na začátku roku v rozhovoru v talkshow s moderátorkou Ellen DeGeneresovou (63).

Přesto udivila svým aktuálním vzhledem, kdy si nechala chlapecký sestřih s několika delšími prameny. Navíc nezvolila nejšťastnější outfit, a ačkoli jinak umí kila navíc nosit s velkou grácií a zůstává vzorem také pro dívky a ženy kypřejších tvarů, do ulic vyrazila v méně vkusném oblečení. Ale nespornou skutečností zůstává, že je to silná osobnost, protože se v životě musela poprat s vážnými zdravotními problémy, trpěla bulimií, prošla si drogovou i alkoholovou závislostí a během léčby se snažila zbavit i sebepoškozování. Nejdůležitější tedy je, aby byla zdravá a démoni její minulosti už se nikdy nevrátili.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.