Zdravotní sestřička přivedla na svět chlapečka a zemřela. Pro něj a jeho brášku vznikl účet pomoci

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 2. 2021

Smutný osud potkal zdravotní sestřičku Janu K., která ještě před týdnem prožívala okamžiky štěstí z narození druhého syna Vojtíška. Jenže během krátké chvíle se všechno změnilo a novorozený chlapeček a jeho starší bráška Daneček přišli o maminku, která zemřela. Nyní vznikl transparentní účet, na který lidé mohou přispívat.

Život dokáže být mnohdy velmi krutý a nespravedlivý. Lidem, kteří by si zasloužili prožívat radost a mít jen krásné vyhlídky, někdy vezme všechnu naději. Zdravotní sestřička Jana K. se ještě v průběhu ledna těšila s partnerem a malým synem Danečkem na příchod druhého dítěte. Nikdo však netušil, že s novým životem, který přijde na svět, odejde jiný.

V nemocnici porodila zdravého chlapce, který dostal jméno Vojtíšek, ale štěstí z narození druhorozeného syna už nestihla prožít. Přes veškeré snahy lékařů zemřela a zanechala po sobě dva malé syny. Nepředstavitelnou bolest musí zažívat její muž a otec dětí, stejně jako její rodina.

Její blízká kamarádka Michaela napsala na sociálních sítích vyjádření a vzpomínku, která vhání slzy do očí.

Zlato moje, tolik myšlenek se mi honí v hlavě. Dnes je to týden, co se Ti narodil Tvůj krásný syn Vojtíšek. Tvé druhé krásné dítě. Je tak neuvěřitelný, jak si jsou s Danečkem podobní. Také je to bohužel týden, co jsi krátce po porodu odešla. Tolik smutku, žalu a bolesti, který prožívá Tvá rodina, Tví tři kluci, přátelé a v neposlední řadě já. Já vím, že Ty to pozoruješ z nebe a vím, že by si nám všem s úsměvem Tvým vlastním řekla: »neplačte«, všechno je jak má být a bude dobře, věřte mi. Všichni, kteří Tě mohli mít aspoň chvíli ve svých životech ví, že jsi byla tak dobrosrdečná, vstřícná vždy s úsměvem na tváři připravená pomoct komukoliv, jakkoli budeš moct a to úplně nezištně," poslala vzkaz milované kamarádce.

Dopis pro naši Janičku. Zlato moje, tolik myšlenek se mi honí v hlavě. Dnes je to týden, co se Ti narodil Tvůj...

Zveřejnil(a) Michaela Svobodová dne Pátek 29. ledna 2021

Michaela také nezapomněla vyjádřit slova díků, které měla na srdci a popsat, jak úžasná osobnost zesnulá zdravotní sestřička Jana bez přehánění byla.

"Děkuji tvé rodině, že budu součástí života Tvých synů a můžu Ti tady slíbit za sebe, za všechny Tvé kamarády, za Tvou rodinu, že Daneček i Vojtíšek se dozví, jak jejich maminka byla výjimečná, andělská a jak moc je milovala. Protože Ty jsi je milovala až do nebes," pokračovala v dojemných slovech kamarádka zesnulé maminky dvou dětí.

Protože Janin muž se ocitl se dvěma dětmi sám, z toho Vojtíšek je teprve dvoutýdenní miminko, zřídila Michaela transparentní účet, na který lidé mohou posílat příspěvek na rodinu, která se nyní nachází v opravdu nelehké situaci.

Peníze pomohou do budoucna oběma chlapcům a jejich tatínkovi dají především čas. Potřebuje se vyrovnat se ztrátou a zabezpečit obě děti, které mají z rodičů už jenom jeho. Navíc ještě v době, kdy novorozené miminko vyžaduje maximální péči maminky, na kterou je velmi fixované. I drobná pomoc může znamenat velké gesto.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.