Reklama:

Zemana na Vysočinu doprovodila jiná žena. Manželka se zotavuje po operaci, dcera je v zahraničí

Ivana Zemanová a Miloš Zeman
Ivana Zemanová a Miloš Zeman
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2024

Bývalý prezident Miloš Zeman si s odchodem z funkce na konci svého druhého mandátu loni v březnu užívá svého nového domu v Lánech. O prázdninách však tradičně opouští luxus, aby zavítal do míst, na která nedá dopustit. Řeč je o milované Vysočině. Redakce ŽivotvČesku.cz v předchozím článku informovala o tom, jak Zeman řádil ve středu po hladině rybníku v Novém Veselí v legendárním žlutém člunu. Na Vysočinu vyrazil pouze v doprovodu ochranky a zdravotní sestry Nikoly, tedy bez svých dvou žen. Z nejnovějších informací vyplynulo, že dcera hlavy státu je v současnosti v Barceloně a manželka Ivana se zotavuje po operaci očí.

Reklama:

Informaci o tom, že Ivana Zemanová je po zákroku, sdělil exprezident deníku Blesk bez dalších podrobností. Stroze uvedl, že je v rekonvalescenci po operaci očí. Podobně tomu bylo i ohledně jeho dcery Kateřiny, o které v kontextu otázky, zda se nestane dědečkem, uvedl, že je v Barceloně a má se dobře. Je tedy potřeba položit dotaz spíše jí.

Reklama:

Zeman počátkem července tradičně vyrazil z Lán, kde nyní bydlí, do Nového Veselí na Vysočině. Na svou milovanou chalupu, což jsou ve skutečnosti dvě obytné místnosti ve staré tvrzi –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ v jedné z nich je krb. Bývalá hlava státu se nikdy netajila tím, že na Vysočinu se vrací ráda, a to zejména kvůli přírodě a také projížďce ve žlutém nafukovacím člunu.

V loňském roce ale znemožnilo Zemanovi jízdu nepříznivé počasí. Redakce ŽivotvČesku.cz o tom informovala v dřívějším článku. Letos je všechno jinak.

V doprovodu ochranky a zdravotní sestry se v úterý Zeman pustil do své oblíbené aktivity. Ostatně snímky z Vysočiny jsou více než výmluvné. Exprezident si na nich doslova lebedí na známém nafukovacím člunu a vypadá to, že pražské politické starosti jsou na míle daleko.

S koncem radovánek na Vysočině se Zeman přesune opět do Lán, kde to má rovněž rád. Před časem pro ŽivotvČesku.cz popsal, co ho v lánském domě nejvíce těší.

"Kromě krásného domu je radostí krásné okolí, dům obklopují smrčky, takže si připadám jako v lese. A uvnitř domu je takové atrium a tam je japonská zahrádka. To znamená zahrádka, kde vedle jsou kameny, takže jsem šťastný, jsem spokojený, moje okolí se o mě stará a je to hezký podzim života, chcete-li, hezký závěr životní symfonie," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz exprezident.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: