Zemřel filmový hrdina Limonádový Joe. Karel Fiala se dožil úctyhodných 95 let

Zemřel legendární Karel Fiala
Zemřel legendární Karel Fiala
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 10. 2020

Smutná zpráva zasáhla herecký svět. Ve věku 95 let zemřel Karel Fiala, kterého lidé znají zejména jako hlavního hrdinu snímku Limonádový Joe. Informaci o smutném skonu herce potvrdil Blahoslav Mikolášek z léčebny dlouhodobě nemocných v pražských Vršovicích. Právě tam Fiala trávil poslední roky svého života.

Jako první s informací přišel Radiožurnál. Největší úspěchy slavil Fiala od 50. let minulého století na jevišti Hudebního divadla v Karlíně. V roce 2013 získal cenu Thálie, když ji obdržel za celoživotní přínos v oboru muzikál.

Roli, která ho proslavila, získal Fiala s velkým štěstím. Původně měl Limonádového Joa hrát Jiří Kodet. Paradoxně jeho matka Jiřina Steimarová doporučila režisérovi svého kolegu z karlínského divadla, který byl pro uhlazeného a humorně ušlechtilého hlavního hrdinu ideální typ.

Ve snímku herec nezazpíval, protože playbacky už natočil Karel Gott. Ovšem Fiala by i náročný zpěv zvládl, protože jeho doménou byla opereta a muzikál. Poslední roky strávil Karel Fiala v léčebně dlouhodobě nemocných. V lásce to herci vyšlo až napotřetí, a to když si vzal kolegyni z divadla Věru Vlkovou (78).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.