Zemřel Josef Abrhám. Tohle o něm naposledy řekla jeho milovaná manželka Libuška Šafránková, která odešla před necelým rokem

Josef Abrhám s manželkou Libuší Šafránkovou
Josef Abrhám s manželkou Libuší Šafránkovou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 5. 2022

Herecká legenda Josef Abrhám zemřel. Dožil se úctyhodných 82 let. Je to necelý rok od doby, kdy odešla jeho milovaná manželka Libuše Šafránková, která loni podlehla boji se zdravím ve věku 68 let. V posledním rozhovoru, který poskytla pro redakci ŽivotvČesku.cz, vyprávěla o tom, jak dobře se jí hraje s manželem. U něj nacházela jistotu. "Je to stejná jistota jako s Láďou Smoljakem či Zdeňkem Svěrákem, můj manžel k nim patří," řekla krátce před smrtí pro ŽivotvČesku.cz. Deníku Blesk informaci o úmrtí herce potvrdil režisér Jan Kačer (85).

Fenomén české herecké scény Josef Abrhám v posledních měsících přebýval u rodiny svého syna na Mělnicku. V souvislosti s jeho zdravotním stavem byla pomoc nejbližších vhodná. A to zejména kvůli tomu, že už se o něj nemohla starat jeho osudová žena Libuška Šafránková, která svým odchodem zaskočila všechny. O svém milovaném muži vždy mluvila s velkou úctou a respektem. Naposledy ohledně snímku Vrchní, prchni. 

"Točit s manželem je pro mě taková jistota. Je to stejná jistota jako s Láďou Smoljakem či Zdeňkem Svěrákem, můj manžel k nim patří, a když jsem byla v jejich společnosti, tak jsem se cítila úplně svobodná," řekla pro ŽivotvČesku.cz fenomenální herečka, která patřila jednoznačně ke skvostům české kinematografie.

Veřejné rozloučení s herečkou se konalo 25. června 2021 v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově. Pohřeb se uskutečnil odpoledne v kruhu rodiny a blízkých přátel. Na něm byl přítomen i Josef Abrhám, na němž bylo vidět, že má podlomené zdraví a odchod jeho milované ženy ho trápí. Teď se opět společně sešli v hereckém nebi.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.