Zemřel Kim Čong-un? Severní Korea tají, co se doopravdy stalo s diktátorem

Není jisté, co se stalo se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem
Není jisté, co se stalo se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem
Foto: wikipedia.org
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2020

Severokorejský diktátor Kim Čong-un údajně prodělal operaci srdce a málem zemřel. Jenomže totalitní režim tají, co přesně se s jeho vůdcem stalo. Podle všeho není v hlavním městě v Pchjongjangu, nelze také vyloučit, že ho převezli kvůli lepší úrovni lékařské péče do Číny.

Severní Korea platí za nejtotalitnější zemi na světě. Není proto divu, že se o zdravotním stavu diktátora Kim Čong-una dostalo na povrch tak málo informací.

Údajně měl málem zemřít při operaci srdce. O zdravotních problémech jako první informovala americká televize CNN. Podezřelá je i zvýšená aktivita Kimovy mladší sestry, která se znenadání začala více objevovat na veřejnosti.

Podle všeho se severokorejský diktátor nenachází v hlavním městě Pchjongjangu. Jeho letadlo tam sice zůstalo, ale zmizely limuzíny, kterými se po městě přepravuje. Spekuluje se, že Kima převezli do Číny.

Obrněný vlak

Kimův obrněný vlak by měl podle jihokorejské agentury Newsis stát v přístavním městě Wonsan. Kim se tam měl 15. dubna zúčastnit slavnostního otevření turistického resortu, nakonec ale nedorazil.

Americký prezident Donald Trump vyjádřil přesvědčení, že informace CNN o Kimově operaci nejsou přesné, považuje je dokonce za nekorektní.

Ani hlava Spojených států však nemá v rukou podložené informace. Pravda o Kimově stavu tak zůstává v Severní Koreji.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.