Zemřel Ladislav Štaidl. Osudným se mu stal boj s covidem. Promluvil zarmoucený kamarád Felix Slováček

Skladatel Ladislav Štaidl
Skladatel Ladislav Štaidl
Foto: nextfoto.cz

Hudební svět pláče. Skladatel Ladislav Štaidl (†75), který spolupracoval s Karlem Gottem (†80), zemřel. Kvůli koronaviru skončil na jednotce intenzivní péče a jeho stav byl tři týdny velmi vážný. Zpráva zasáhla i Felixe Slováčka, se kterým se hudebník dlouho znal. "Od rána na něj myslím. Je to velmi smutné," řekl pro ŽivotvČesku.cz kamarád a kolega Felix Slováček.

"Od rána na něj myslím. Vlastně pořád na něj myslím. Byli jsme od roku 1968 spolupracovníci až do dnešních dnů. Je to hrozná zpráva," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Felix Slováček.

Více než tři týdny uplynuly ode dne, kdy Ladislav Štaidl skončil na jednotce intenzivní péče Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, protože měl vážné komplikace spojené s nákazou virem SARS-CoV-2. Úspěšný a známý hudebník, který dlouhá léta vedl Orchestr Ladislava Štaidla a doprovázel s ním legendu české hudební scény Mistra Karla Gotta (†80), bojoval o život. Nemoc ale byla silnější. O úmrtí informoval deník Blesk.

Přeji mu samozřejmě brzké uzdravení. Vždy se choval velmi slušně, a to i poté, co mu soud svěřil syna do péče. Tenkrát jsem se s ním spojil a vyšel mi vstříc a Artura Ivetka viděla vždy, když chtěla, za to jsem mu vděčný a přeji mu, aby mu bylo zdravotně lépe," vyjádřil se nedávno pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář, který se staral o Artura v době, kdy žil s Ivetou Bartošovou v pražské Uhříněvsi.

Všichni doufali, že se zdravotní stav Ladislava Štaidla zlepší a byť pomalu, tak se bude uzdravovat. Jeho syn Artur (24) ho nechal už ve čtvrtek 7. ledna převézt do nemocnice a za dobu jeho hospitalizace se mnohé nezměnilo. Bojoval na metabolické jednotce JIP pražské nemocnice ve vážném stavu

Ladislav Štaidl se narodil ve Stříbrné Skalici nedaleko Sázavy. Spolu s bratrem Jiřím (†30) chodil Ladislav na hodiny klavíru k bratrovi houslového virtuosa Rafaela Kubelíka. V roce 1974 se oženil, z manželství s právničkou Annou (74), které skončilo v roce 2001, má dva syny, Jiřího a Jana, a dceru Karolínu.

V neděli 7. února proběhlo v pražském kostele sv. Ludmily tiché poslední rozloučení s hude...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.