Zemřel legendární moderátor počasí Ján Zákopčaník, proslavilo ho "slunce v duši". Promluvil Petr Jančařík

Jan Zákopčaník
Jan Zákopčaník
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2022

Ve věku 63 let zemřel legendární moderátor počasí České televize Ján Zákopčaník. Jeho hláška "slunce v duši" ho nejen proslavila, ale posléze také zlidověla. Vícenásobný držitel ocenění Rosnička roku naposledy vydechl 22. června a blízcí se s ním rozloučili v tichosti.

Smutná zpráva o skonu legendárního moderátora se roznesla na sociálních sítích, kde koluje parte. Na něm rodina uvedla mimo jiné také to, že přáním zesnulého bylo, aby se s ním blízcí rozloučili v tichosti bez smutečního obřadu.

Pětinásobný výherce Rosničky roku Ján Zákopčaník patřil a navždy bude patřit mezi legendy zpravodajství, konkrétně předpovědi počasí. Jeho pozdrav »slunce v duši« byl pro pořad charakteristický a zlidověl.

Pozdrav byl nakonec moderátorovi zakázán. Poté, co ho ve své reklamě použil výrobce bylinného elixíru, nebylo možné ho už nadále užívat během relace počasí, neb by se tak Ján Zákopčaník dopouštěl skryté reklamy.

Skon legendární rosničky je ránou nejen pro rodinu, ale i pro fanoušky a ty, kteří měli možnost se s ním setkat. "Míjeli jsme se, setkali jsme se na chodbě. Nikdy jsem s ním pořad neuváděl, ale fandil jsem mu, byl mi sympatický," řekl pro ŽivotvČesku.cz moderátor Petr Jančařík.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.