Zemřel moderátor Eduard Hrubeš. Velmi mě to zaskočilo, hodně jsme spolupracovali, zavzpomínal Felix Slováček

Eduard Hrubeš zemřel ve věku 84 let
Eduard Hrubeš zemřel ve věku 84 let
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 8. 2021

Ve věku 84 let zemřel český konferenciér, moderátor, hudebník, scénárista a režisér Eduard Hrubeš. "Pracovně jsme se setkali mockrát. Ta smutná zpráva mě velmi zasáhla," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zaskočený hudebník Felix Slováček (78).

Kameraman a filmový režisér Eduard Hrubeš se narodil v Brně. Život zasvětil netradiční dechovkové kapele Velkopopovická Kozlovka. V ostravském televizním studiu moderoval úspěšný televizní pořad České televize Tak neváhej a toč! Později psal také scénáře k pořadu Marie Rottrové Dostaveníčko pod věží.

Byl ženatý, s manželkou Blankou se seznámil během studií na FAMU, z manželství vzešla dcera Blanka. V roce 2021 rodinu Eduarda Hrubeše zasáhla zlá zpráva, jeho manželka prodělala mozkovou mrtvici, o rok a půl později pak zemřela, bylo jí 70 let. O odchodu Eduarda Hrubeše informovala jeho dcera Blanka.

"Pracovně jsme se setkali mockrát. Ta smutná zpráva mě velmi zasáhla. Bydleli kousek od domu režiséra Jána Roháče. Tam jsme se hodně potkávali, dělal hodně projektů se mnou i s Karlem Gottem. Opravdu mě to zasáhlo," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz na Eduarda Hrubeše hudebník Felix Slováček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.