Zemřel muž, jehož zajíkavý smích zná celý svět. Komik Juan Joya Borja dlouhodobě bojoval s nemocí

Španělský komik Juan Joya Borja
Španělský komik Juan Joya Borja
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 4. 2021

Ve věku 65 let zemřel španělský komik Juan Joya Borja, známý též pod přezdívkou El Risitas. Muž, který se celosvětově proslavil díky videu, na kterém se směje, podlehl neupřesněné nemoci. Podle BBC měl ale dlouhodobě bojovat s cukrovkou.

Juan Joya Borja, známý též jako El Risitas, byl španělský komik a herec. Ve své vlasti byl slavný dlouhodobě, celosvětové popularity se ale dočkal v roce 2007 díky videu, v němž vyprávěl o dobách, kdy pracoval jako pomocník v kuchyni a svá slova prokládal nakažlivým smíchem. Pasáže, v nichž se smál, lidé následně začali používat k dalším videím.

Ve Španělsku oblíbený komik se několikrát objevil i v televizi, nic mu ale nepřineslo takový úspěch, jako právě videa s jeho smíchem nebo takzvané meme obrázky, v nichž posledních několik let často figuroval. Informaci o smrti internetové legendy přinesla španělská média.

Podle zveřejněných informací Juan Joya Borja v 65 letech podlehl blíže nespecifikované nemoci. "Dlouhodobě bojoval s cukrovkou," uvedla televizní stanice BBC s tím, že právě ta mohla být příčinou jeho skonu. El Risitas naposledy vydechl ve svém rodném městě Sevilla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.