Reklama:

Zemřel režisér Smrtonosné zbraně a Supermana. Richard Donner odešel ve věku 91 let

Režisér Richard Donner s hercem Brucem Willisem
Režisér Richard Donner s hercem Brucem Willisem
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 7. 2021

Ve věku 91 let v pondělí zemřel režisér Richard Donner, smutnou informaci prostřednictvím médií sdělila světu jeho manželka. Ve filmovém průmyslu si udělal jméno díky hned několika dnes již kultovním filmům a seriálům. Podle deníku The Sun není příčina jeho skonu známá. Ztrátu Donnera nyní oplakávají i jeho známí kolegové, mezi nimi například legendární Steven Spielberg (74).

Reklama:

Režisér Richard Donner se nejvíce proslavil díky filmům Superman, Smrtonosná zbraň a Rošťáci, režíroval rovněž několik epizod legendárního krimiseriálu Kojak. Ačkoliv svého hlavního povolání zanechal v roce 2006, nadále ve filmovém průmyslu figuroval jako producent - poslední snímek s názvem The 28th Amendment produkoval v roce 2020.

Mezi svými kolegy byl Donner známý nejen jako fenomenální režisér s citem pro dokonalost, ale i jako velmi milý a vstřícný člověk. "Když jsem se dostal do problémů, zaplatil mi odvykací pobyt. Jinému herci z Rošťáků pak zaplatil studium na vysoké," řekl podle deníku The Sun herec Corey Feldman.

Reklama:

Smrt režiséra nyní kolegové oplakávají. Hold mu vzdal i Steven Spielberg. "Richard byl nadaný napříč všemi žánry. Být v jeho přítomnosti znamenalo být s oblíbeným koučem, nejchytřejším učitelem, motivátorem, skvělým kamarádem a samozřejmě tím největším rošťákem. Nemohu uvěřit, že tu už není, ale jeho smích si budu pamatovat navždy," napsal režisér na Twitter.

Richard Donner, pravým jménem Richard Donald Schwatzberg, se narodil v Bronxu a později studoval obchod a divadlo. Než se prosadil jako režisér, byl hercem - zahrál si například v populárním americkém seriálu The Twilight Zone.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: