Zemřela "duhová víla" Hana Zagorová, pláče Česko i její nejbližší kolegyně. Promluvil její manžel

Hana Zagorová
Hana Zagorová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 8. 2022

Česko se ponořilo do smutku. Ve věku 75 let zemřela legendární zpěvačka Hana Zagorová. V posledních měsících se potýkala se zdravotními problémy, kvůli kterým musela rušit i svá vystoupení. Kromě rodiny a fanoušků po ní budou smutnit též kolegové, které zpráva o jejím skonu silně zasáhla. "Je to obrovsky smutná věc," řekl pro ŽivotvČesku.cz manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové Martin Michal (63).

Legendární zpěvačka Hana Zagorová opustila tento svět. Smutnou zprávu přinesl portál CNN Prima News, pro který informaci potvrdil zpěvaččin manažer Luboš Kříž. Česká republika tak přišla o jeden z největších pěveckých pokladů a o držitelku celkem devíti Slavíků.

Hana Zagorová nazpívala celou řadu velmi známých a oblíbených písní, mezi nimi Duhová víla, Můj čas, Jinak to nejde, Je naprosto nezbytné či Biograf láska. Tyto hity a mnohé další Hanu Zagorovou nesmazatelně zapsaly do dějin české hudební scény.

V posledních měsících oblíbená zpěvačka trpěla řadou zdravotních problémů, které komplikovaly její vyjadřování lásky k hudbě. Koncerty musela rušit například kvůli problémům po covidu, ale také kvůli prasklým obratlům. Na doporučení lékařů návrat na pódia odložila na neurčito, bohužel se ale nakonec nekonal vůbec.

Po Haně Zagorové nyní netruchlí jen rodina a fanoušci, ale také kolegové z branže, ze kterých se za celá léta spolupráce a společných akcí stali přátelé. Jednou ze slavných osobností, kterou zpráva o skonu "duhové víly" silně zasáhla, je zpěvačka Helena Vondráčková.

"Je to obrovsky smutná věc, do poslední chvíle jsme všichni věřili, že svůj boj s nemocí zvládne, moc nás to mrzí a pro celý showbyznys je to nenahraditelná a citelná ztráta," řekl pro ŽivotvČesku.cz manžel Heleny Vondráčkové, která odmítla ve smutku věc komentovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.