Zemřela Eva Jurinová. Naposledy promluvila o prodeji milovaného domu v Sadské

Televizní moderátorka Eva Jurinová při rozhovoru pro OnaDnes.cz
Televizní moderátorka Eva Jurinová při rozhovoru pro OnaDnes.cz
Foto: Dalibor Puchta / iDNES.cz / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 1. 2021

Televizní svět truchlí. Ve věku 67 let zemřela bývalá moderátorská hvězda televize Nova Eva Jurinová. O jejím úmrtí informovala rodina. Naposledy promluvila pro ŽivotvČesku.cz v říjnu, kdy se svěřila, že s manželem prodávají dům.

Eva Jurinová se podílela na řadě televizních pořadů. S kolegou Zbyňkem Merunkou (70) spolupracovala ve dvojici na nejsledovanější tuzemské komerční stanici.

Známá televizní tvář vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze a televizní kariéru začínala v ostravském studiu Československé televize, později se jako redaktorka přesunula do Prahy. V letech 1989 - 1991 moderovala v ČST relaci Deník. Následně pracovala jako zástupkyně šéfredaktora deníku Noviny a později se stala redaktorkou rádia Kobra a moderátorkou v Českém rozhlasu.

Nejvíce se proslavila postem moderátorky Televizních novin na televizi Nova, po odchodu z televize se stala tiskovou mluvčí motolské nemocnice, kde působila 11 let, poté byla dva roky starostkou města Sadská.

Pro ŽivotvČesku.cz poskytla v říjnu loňského roku patrně jeden z posledních rozhovorů. "Teď častěji pendlujeme mezi Sadskou a Prahou, kam se vracíme zase zpátky a dům se zahradou prodáváme, protože je už pro nás příliš velký. Opatrujeme si zdravíčko, jako všichni, kteří si po šedesátce musejí přiznat, že už to není jako »zamlada«. Přiznám se ale, že to jde ztuha, protože jsem byla zvyklá pracovat takzvaně na více frontách a tak občas zapomenu, že je třeba se šetřit," řekla tehdy Eva Jurinová pro ŽivotvČesku.cz.

Poslední roky vyučovala mediální komunikaci na vysokých školách a jako novinářka a mediální poradkyně učila budoucí moderátory a redaktory.

Poslední rozloučení se konalo ve středu. "S mojí milovanou Evičkou jsme se rozloučili v úzkém rodinném kruhu," uvedl manžel Václav Jurina.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.