Zemřela Hana Hegerová. Před vánočními svátky mluvila o tom, že ji bolí nohy

Zpěvačka Hana Hegerová
Zpěvačka Hana Hegerová
Foto: Showpix.cz

Ve věku 89 let zemřela královna šansonu Hana Hegerová. Jedna z nejlepších zpěvaček tuzemské hudební scény v posledních měsících pobývala v Rehabilitačním centru v Berouně, následně v Nemocnici Na Homolce a už předtím se na veřejnosti dlouhodobě neobjevovala. "Trápí mě nohy," řekla pro ŽivotvČesku.cz loni na podzim.

Hanu Hegerovou proslavily písně Zhasněte lampiony či Čerešně. Byla uznávanou zpěvačkou a kritici ji považovali za královnu českého šansonu. Kariéru už před pár lety ukončila kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu.

"Trápí mě nohy," řekla pro ŽivotvČesku.cz loni v jednom z posledních rozhovorů. Poslední měsíce bojovala s vleklými zdravotními problémy, nemohla se pohybovat bez berlí.

Podle vydavatele Tomáše Padevěta zemřela Hana Hegerová v kruhu rodiny. "Zemřela obklopena rodinou v Nemocnici Na Homolce, kde byla před měsícem hospitalizována po zlomenině krčku," řekl zpěvaččin blízký přítel webu idnes.cz.

První dáma šansonu se narodila v Brně roku 1931 a už na svých prvních vystoupeních sklízela úspěchy. Velký zlom v kariéře přišel po nástupu do divadla Semafor. Poté vystupovala v Česku i v zahraničí a to i po boku dalších slavných interpretů, jako byl například Karel Gott.

Hana Hegerová ukončila kariéru v roce 2011 a na veřejnosti či na koncertech se od té doby objevovala už jen jako host. Byla také držitelkou několika významných ocenění, kupříkladu Čestné občanství Prahy 1 či Medaili Za zásluhy.

"Do nemocnice se vracím každého půl roku," uvedla loni pro web idnes.cz. O jejím úmrtí informoval portál Blesk.cz.

"Co na to říct... Strašně moc mě to mrzí. Pravda je, že jsme se dlouho neviděli. Když jsem ještě šéfoval Symfonickému orchestru Československého rozhlasu, tak jsme spolu zažili spoustu krásných vystoupení. Vždy to bylo dojemné a příjemné. Mrzí mě moc, že se to stalo," uvedl pro ŽivotvČesku.cz saxofonista Felix Slováček, který s královnou šansonu svého času spolupracoval.

Královna českého šansonu Hana Hegerová (†89) vždy hovořila o tom, že žádné velké poslední ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.