Zemřela herečka Helena Kružíková. Dabérce Ellie z Dallasu bylo 92 let. Promluvila Daniela Kolářová

Herečka Helena Kružíková
Herečka Helena Kružíková
Foto: nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 3. 2021

Ve věku 92 let zemřela ve středu herečka Helena Kružíková, která propůjčila svůj hlas postavě Ellie v populárním seriálu Dallas. Smutnou informaci zveřejnilo Národní divadlo Brno, na jehož prknech ztvárnila přes 100 nezapomenutelných rolí. Pro ŽivotvČesku.cz o úmrtí kolegyně promluvila herečka Daniela Kolářová (74).

Helena Kružíková byla herečkou, dabérkou a od roku 2018 držitelkou Ceny Thálie za celoživotní mistrovství v činohře. Naposledy vydechla ve středu 3. března ve věku 92 let, smutnou informaci uvedlo Národní divadlo Brno na svých facebookových stránkách. Zpráva o úmrtí herečky zarmoutila řadu jejích kolegů.

"Osobně jsme se s paní Kružíkovou nikdy nepotkaly, ale věděly jsme o sobě. Je to smutná zpráva. A moc si přeji, aby jí byla země lehká," řekla pro ŽivotvČesku.cz smutným hlasem herečka Daniela Kolářová.

Energická umělkyně se v poslední hře objevila roku 1990, poté, po 40 letech na prknech, která znamenají svět odešla na zasloužený odpočinek. "Čest její památce a velký dík za to, co nejenom pro brněnské divadelnictví za svůj život vykonala," stojí na stránkách divadla.

Televizní diváci si mohou hlas Heleny Kružíkové pamatovat ze seriálu Dallas, v němž dabovala Miss Ellie Ewingovou. Postavu ztvárnily rovnou tři herečky a objevovala se už od počátků nekonečné ságy.

Seriál Dallas byl před více než 40 lety vrcholem televizní zábavy a herci, kteří v něm teh...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu