Zemřela herečka Nina Divíšková. Na společné chvíle zavzpomínala kolegyně Dana Batulková

Herečka Nina Divíšková zemřela ve věku 84 let
Herečka Nina Divíšková zemřela ve věku 84 let
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 6. 2021

Ve věku 84 let zemřela herečka Nina Divíšková. Divadelní, filmová a seriálová hvězda dlouhodobě bojovala s Alzheimerovou chorobou. Její práce byla spjata s Činoherním klubem a ztvárnila řadu nezapomenutelných rolí jak na divadelních prknech, tak před kamerou. "Hrály jsme představení Mrchy. Jezdily jsme na zájezdy, tehdy jsem si s Ninou byla nejblíž," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dana Batulková (63).

Herečka Nina Divíšková naposledy vydechla ve věku 84 let. Svou poslední roli ztvárnila v roce 2016 ve filmu Manžel na hodinu, poté svou dlouholetou kariéru ukončila. V posledních letech se stranila společenských akcí, trpěla Alzheimerovou chorobou.

Svou televizní kariéru zahájila Nina Divíšková v roce 1961 ve filmu Všichni moji synové. Více než z filmů byla známá ze seriálů, hrála například ve Vlaku dětství a naděje, Nemocnici na kraji města po dvaceti letech, Vyprávěj, či Gymplu s (r)učením omezeným.

"Nevěděla jsem to, dozvídám se to od vás... My jsme spolu točily Gympl, ale spolu s Dášou Bláhovou už jsme měly představení i před Gymplem, hrály jsme představení Mrchy. Jezdily jsme na zájezdy, tehdy jsem si s Ninou byla nejblíž," řekla pro ŽivotvČesku.cz Dana Batulková, která ke smutné zprávě jen těžko hledala slova.

Oblíbená herečka a divadelní umělkyně byla manželkou herce Jana Kačera. S ním vstoupila do manželství v roce 1962. Na tomto světě po ní zůstal dlouholetý životní partner a tři dcery - Adéla, Klára a Simona.

Poslední týdny jsou nositelem smutných zpráv a ztrát výjimečných osobností hereckého světa...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.