Zemřela Ivana Trumpová, první manželce amerického exprezidenta bylo 73 let. Promluvil expremiér Jiří Paroubek, čím byla výjimečná

Ivana Trumpová
Ivana Trumpová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář, ČTK | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2022

Svět se ponořil do smutku. Zemřela Ivana Trumpová, rodačce z Československa a bývalé manželce amerického exprezidenta Donalda Trumpa bylo 73 let, uvedl to zpravodajský web ABC News s odkazem na Trumpovu rodinu. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil bývalý předseda vlády Jiří Paroubek (69). "Byla to určitě česká vlastenka, která se snažila pro Českou republiku dělat vše, co bylo v jejích silách," uvedl ke smutné zprávě.

Ivana Trumpová byla první manželkou Donalda Trumpa, měla tři děti - Donalda mladšího, Ivanku a Erika Trumpa.

"Bohužel jsem se s ní nikdy nesetkal, nebyla k tomu příležitost. Ale jsem přesvědčen, že pro ČR se snažila dělat v zahraničí maximum, tím byla určitě výjimečná," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek ohledně úmrtí první manželky amerického exprezidenta Donalda Trumpa.

Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně. S pozdějším americkým prezidentem se setkala v roce 1976, když pracovala jako modelka, svatba se konala o rok později. Sňatek ukončil rozvod v roce 1992 po Trumpově románku s bývalou miss státu Georgia Marlou Maplesovou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.