Zemřela Marge Champion, reálná modelka slavné Sněhurky od Disney. Bylo jí 101 let

Marge Champion byla reálnou modelkou pro slavnou Sněhurku
Marge Champion byla reálnou modelkou pro slavnou Sněhurku
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 10. 2020

Americká herečka a tanečnice Marjoire Celeste Champion, uměleckým jménem Marge Champion (†101), jako čtrnáctiletá dívenka okouzlila společnost Disney. Nadaná umělkyně zemřela ve středu ve věku obdivuhodných 101 let.

Slavná americká nadnárodní společnost Disney hledala představitelku jejich verze krásné Sněhurky, která by splňovala jejich představy o půvabu a vzezření pohádkové princezny. Teprve čtrnáctiletá Marge okouzlila na první pohled a byla vybrána, aby pro Disney vystupovala jako taneční modelka po dobu dvou let. "Většina animátorů (do té doby) tvořila své postavy… podle sebe," uvedl britský Mirror slova americké herečky. Pohledná dívka tak sloužila jako reálná modelka pro krásku s havraními vlasy, alabastrovou pletí a rty barvy krve.

Ale láska k divadlu a filmu byla příliš silná a Marge se rozhodla vrhnout na kariéru herečky a začala vystupovat na Broadwayi. Dokonce získala cenu Emmy za nejlepší výkon v choreografii za americký romantický film Queen Of The Stardust Ballroom z roku 1975. Marge byla také předlohou pro další postavy v »disneyovkách«. Například pro Modrou vílu v Pinocchiovi (1940) a další oblíbené pohádkové tváře.

Úmrtí nadané herečky a tanečnice oznámil taneční instruktor a učitel Pierre Dulaine (76), který v rozhovoru pro Hollywood Reporter potvrdil, že zemřela ve středu 21. října v Los Angeles. Mezi pozůstalými jsou nevlastní dcera a herečka Katey Sagal (66) a syn, producent a filmový režisér Gregg Champion (63).