Žena bojovala s koronavirem 9 dní. Popsala zkušenost s nemocí i děsivý zážitek na »covidovém« oddělení

Julie Cooper zažila kvůli covidu otřesný zážitek
Julie Cooper zažila kvůli covidu otřesný zážitek
Foto: Archiv Julie Cooper
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2020

Julie Cooper (56), majitelka slavného amerického baru, byla pozitivní na covid-19. Ale její příznaky zdaleka nebyly »pohodové« a jen ji utvrdily v tom, že koronavirus nepatří mezi žádná banální onemocnění, které by lidé měli brát na lehkou váhu.

Julie Cooper je majitelkou známého podniku Don War Memorial Bar v kalifornském městě Stockton a jejímu byznysu se daří. Oproti úspěchu v podnikání však neměla štěstí po zdravotní stránce, protože se u ní prokázalo onemocnění covid-19. Jenže o »lehkém« průběhu, který popisují někteří pacienti, si mohla nechat jen zdát. Chvíle, které prožívala po dobu dlouhých devíti dní, v ní zanechaly strach a velký respekt vůči koronaviru, kteří ještě stále mnozí naprosto nesmyslně zpochybňují.

"Byla jsem v posteli devět dní. Mám poměrně vysoký práh bolesti, takže je zřejmé, že mě to opravdu zasáhlo. Nemohla jsem dýchat, a když jsem vstala z postele, bylo mi na omdlení. Když se mi podařilo dojít na toaletu, měla jsem záchvaty kašle a špatně se mi dýchalo. Je to pocit, jako by se člověk dusil a nic s tím nejde dělat. Je to hrozné," řekla Julie o onemocnění covid-19, jak uvedl britský Mirror.

Myslí, si, že musela chytnout koronavirus od nějakého ze zákazníků v podniku. Dlouhé hodiny v horečkách a těžké dýchací problémy ji přiměly několikrát zavolat záchranku, ale bylo jí řečeno, že její průběh není natolik komplikovaný, aby vyžadoval hospitalizaci. Nakonec byla převezena do Fakultní nemocnice North Tees ve Stocktonu. "Když jsem ležela na oddělení spolu s pacienty s koronavirem, většina z nich na sobě měla dýchací masky. Byl to děsivý a neskutečný zážitek. Viděla jsem zdravotníky v oblecích, musí je nosit celý den. Jak v tom jen dokážou pracovat? A pak si lidé stěžují, že musí nosit roušku," popsala vlastní zkušenost Julie Cooper, majitelka populárního kalifornského podniku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.