Žena chtěla z útulku adoptovat nového mazlíčka, čekal tam na ni její dlouho ztracený pes

Pes - ilustrační snímek
Pes – ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 7. 2021

V roce 2019 došlo k incidentu, při kterém žena jménem Aisha Nievesová přišla o svého milovaného mazlíčka. Nepozorný řidič narazil do jejího plotu a pes jménem Kovu ze zahrady utekl, majitelka totiž tou dobou byla v práci. Po dvou letech se rozhodla, že je připravená do svého života přijmout nového čtyřnohého přítele a porozhlédla se na stránkách útulku. Tam ji čekalo dojemné překvapení, které dokazuje, že ty nejvíc neuvěřitelné příběhy píše sám život.

Aisha Nievesová dlouhé měsíce truchlila po svém psovi, který utekl poté, co řidič prorazil její plot, zatímco byla v práci. V červnu se rozhodla, že sobě a dětem pořídí nového mazlíčka, a její první kroky směřovaly na stránky jednoho z pensylvánských útulků. Když po pár minutách narazila na povědomou němou tvář, nemohla uvěřit svým očím. Až po chvíli jí došlo, že se stal zázrak.

"Nejdřív jsem si říkala, že to přece nemůže být on, nechtěla jsem si nalhávat, že bych měla takové štěstí. Pak jsem si všimla jizvy vedoucí přes oko, kterou měl Kovu od doby, kdy se zranil o bránu. Došlo mi, že je to on, že je to moje ztracená láska," řekla Nievesová v pořadu The Morning Call.

Křížence pitbula a rotvajlera Aisha z téhož útulku adoptovala v době, kdy mu bylo jen sedm týdnů. Tvořili nerozlučnou dvojici až do května 2019, kdy došlo k nehodě, po které Kovu utekl. Pracovníci útulku ho našli až po dlouhých týdnech, kdy se toulal venku. "Museli jsme ho zbavit blech, na těle měl lysiny a trpěl zánětem. Léčili jsme ho antibiotiky a koupali ve speciálním šampónu," řekl zaměstnanec zařízení Lehigh County Humane Society.

Poté, co se Kovu uzdravil, byl umístěn na stránky k adopci. V říjnu se ho ujala rodina, která ho ale do útulku po čase opět vrátila, protože jí kvůli finančním potížím hrozilo vystěhování z domu. Když ho na internetu našla Nievesová, okamžitě volala do útulku a řekla, že je jeho původní majitelka a nic si nepřeje víc, než se s ním znovu shledat.

Setkání po dvou letech bylo dojemné. "Jakmile jsem přijela a on mě spatřil, okamžitě ke mně utíkal a znělo to, jako by plakal štěstím. Začala jsem ho objímat a pusinkovat, pak se mi stočil na klíně. Slíbila jsem mu, že ho vezmu zpátky domů, řekla jsem, jak moc je mi líto, co se stalo a že už nedovolím, aby nás kdy něco oddělilo," dodala Aisha Nievesová, která prožívá velké chvíle štěstí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.