Žena dva roky chytře obírala stát. Byla přitom v podmínce a podvodem si vydělala skoro 200 tisíc korun

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2021

Jednoduchý plán, jak snadno přijít k penězům, zrealizovala 34letá žena z Náchodska. Až po dvou letech »spadla klec«, když se dostala do hledáčku Policie ČR - Oddělení hospodářské kriminality územního odboru Náchod. Ukázalo se, že si přišla na slušnou sumu a navíc měla během trestné činnosti ještě podmínku.

Že krást se nevyplácí, poznala na vlastní kůži 34letá žena, která se rozhodla dopustit podvodu vůči státu. Přesto, že už v minulosti spáchala trestný čin ohrožování výchovy dítěte a byla kvůli tomu v dvouleté podmínce, nezabránilo jí to realizovat další trestnou činnost.

Od státu pobírala dávky pomoci v hmotné nouzi, ale partner, se kterým žila v domácnosti, normálně pracoval a vydělával. Místo toho, aby splnila svou povinnost oznámit to Úřadu práce do 8 kalendářních dnů, jako podstatně výhodnější variantu vyhodnotila zatajit to a mlčet.

Částka, na kterou si podvodem přišla za získávání příspěvku na živobytí, který je vyplácen evidovaným uchazečům ÚP zejména k zajištění stravy, oblečení a dalších základních životních podmínek a současně také doplatku na bydlení, nebyla rozhodně zanedbatelná. "Během dvou let jí bylo neoprávněně vyplaceno téměř 190 tisíc korun. Za trestný čin podvodu ženě hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let," uvedla Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky - KŘP Královéhradeckého kraje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.