Žena dva roky chytře obírala stát. Byla přitom v podmínce a podvodem si vydělala skoro 200 tisíc korun

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 1. 2021

Jednoduchý plán, jak snadno přijít k penězům, zrealizovala 34letá žena z Náchodska. Až po dvou letech »spadla klec«, když se dostala do hledáčku Policie ČR - Oddělení hospodářské kriminality územního odboru Náchod. Ukázalo se, že si přišla na slušnou sumu a navíc měla během trestné činnosti ještě podmínku.

Že krást se nevyplácí, poznala na vlastní kůži 34letá žena, která se rozhodla dopustit podvodu vůči státu. Přesto, že už v minulosti spáchala trestný čin ohrožování výchovy dítěte a byla kvůli tomu v dvouleté podmínce, nezabránilo jí to realizovat další trestnou činnost.

Od státu pobírala dávky pomoci v hmotné nouzi, ale partner, se kterým žila v domácnosti, normálně pracoval a vydělával. Místo toho, aby splnila svou povinnost oznámit to Úřadu práce do 8 kalendářních dnů, jako podstatně výhodnější variantu vyhodnotila zatajit to a mlčet.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) je velmi znepokojen ohlášeným omezením dodávek v...

Částka, na kterou si podvodem přišla za získávání příspěvku na živobytí, který je vyplácen evidovaným uchazečům ÚP zejména k zajištění stravy, oblečení a dalších základních životních podmínek a současně také doplatku na bydlení, nebyla rozhodně zanedbatelná. "Během dvou let jí bylo neoprávněně vyplaceno téměř 190 tisíc korun. Za trestný čin podvodu ženě hrozí trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let," uvedla Iva Kormošová, tisková mluvčí Policie České republiky - KŘP Královéhradeckého kraje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu