Žena podstoupila aplikaci botoxu kvůli bolestivé poruše. Nepovedený zákrok ji připravil o úsměv

Montana Morrisová ztratila kvůli botoxu úsměv
Montana Morrisová ztratila kvůli botoxu úsměv
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2021

Úsměv o člověku hodně vypovídá. Vyjadřuje emoce, náladu a podílí se na celkovém vzezření a dojmu. Montana Morrisová (24) ze slunné Floridy mívala přímo výstavní úsměv, kterým si dokázala lidi získat. Za jejím příběhem stojí nepovedený botox, který měl být léčbou jejího zdravotního problému, ale ve finále kvůli němu podle svých slov přišla o součást osobnosti.

Kvůli bolestivému zadrhávání čelisti mladá žena trpěla dlouhé roky. Jejím problémem se stala tzv. porucha temporomandibulárního (čelistního) kloubu, který patří mezi nejvytíženější klouby v těle, protože díky němu člověk dokáže žvýkat, zpracovat potravu, pracovat s mimikou obličeje nebo mluvit. Jedná se o stav, kdy se čelist může zasekávat nebo zablokovat. Lékař 24leté Montaně Morrisové po mnoha různých léčebných pokusech doporučil vyzkoušet botoxové injekce, které ji měly bolestivého problému zbavit, jak uvedl web Yahoo.com.

"Asi před dvěma lety se u mě začala rozvíjet porucha čelistního kloubu (TMK). Na začátku to bylo docela mírné. Pak jsem se najednou jednoho rána probudila a měla jsem úplně zablokovanou čelist. Lékař mi předtím předepsal medikaci, která mi měla pomoci s uvolněním svalů, ale úleva se bohužel nedostavila. Proto mi jako alternativu doporučil botox namísto operace čelisti. Po aplikaci injekce mi bylo řečeno, že výsledky se dostaví do týdne nebo dvou. Jenže moje tvář už zůstávala během čtyř dnů ztuhlá, takže jsem věděla, že je něco špatně," popsala zkušenost s aplikací botoxu Montana Morrisová.

@meetmonty

##greenscreen beware of Botox ppl!!!! ##botox ##botched ##masseter

♬ original sound - montanna

Pohledná blondýnka využila na klinice výhodné akce. Po několika týdnech už byla ale negativní změna nepřehlédnutelná. Viděla, jak se její šířka úsměvu postupně zmenšovala a když se snažila usmát, už byla vidět jen malá část zubů a nešlo jí to. Podle všeho byla látka navíc aplikována do špatných míst v obličeji, ale klinika se zprvu zachovala velmi neprofesionálně. "Dozvěděla jsem se, že se to lidem stává často, ale skoro nikdo o tom nemluví. Celý život jsem byla sebevědomá žena, ale ztráta úsměvu ovlivnila moji osobnost víc, než jsem si kdy dokázala představit," vylíčila nepříjemný zážitek Montana Morrisová.

Naštěstí je botox dočasný a žena nebude mít trvalé následky. Ale nějaký čas potrvá, než efekt aplikované látky vymizí a Montana získá znovu svůj úsměv, o který přišla. Na sociálních sítích zveřejnila video, ve kterém varuje prostřednictvím vlastní zkušenosti před »zpackaným« úsměvem a následky zákroku.

Středem pozornosti se stal hollywoodský herec Tom Cruise (59) poté, co se objevil na baseb...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu