Žena přivedla na svět výjimečná dvojčata. Dceru počala ve 3. týdnu těhotenství se synem

Rebecca otěhotněla s dcerou pár týdnů poté, co počala syna
Rebecca otěhotněla s dcerou pár týdnů poté, co počala syna
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 4. 2021

Velmi ojedinělou zkušenost prožívají novopečení rodiče dvou dětí, které byly počaty několik týdnů po sobě, ale na svět přišly ve stejný den. Rebecca Robertsová (39) se ve 12. týdnu těhotenství dozvěděla, že nečeká jedno dítě, jak si myslela, ale hned dvě. Lékaři si neuměli vysvětlit, proč je jedno z miminek tak malé, posléze ale zjistili, že u nastávající matky došlo k takzvané superfetaci. Tento ojedinělý jev je popisován jako vznik embrya v momentu, kdy už je v děloze jiné z předchozího cyklu. Rebecca a její manžel Rhys (43) nyní vychovávají v podstatě dvojčata.

Rebecca Robertsová a Rhys Roberts se radovali, když se jim podařilo dosáhnout požehnaného stavu. Všechna prvotní vyšetření byla v pořádku a prokazovala, že nastávající maminka čeká jednoho syna. O to větší šok manželé zažili při prohlídce ve 12. týdnu těhotenství, kdy jim lékařka oznámila, že čekají děti dvě.

"Moje lékařka sledovala ultrazvuk, vyvalila oči a mlčela. Bála jsem se, co se stalo, a ona se mě zeptala, jestli vím, že v sobě nenosím jen jedno dítě. Byla jsem v šoku, manžel tomu nechtěl uvěřit, dokud neviděl snímky. První možnost byla, že na předchozích ultrazvucích se dcera zkrátka schovávala. Ale bylo to jinak," řekla Rebecca zpravodajské agentuře South West News Service.

Později se přišlo na to, že u ženy, která dlouho nemohla počít a brala medikamenty podporující plodnost, došlo k velmi výjimečnému jevu zvanému superfetace (přeoplodnění). "Doktoři přišli na to, že Rosalie byla počata tři týdny po Noahovi. Ani jsem nevěděla, že se něco takového může stát," uvedla Robertsová, pro kterou bylo zjištění, že čeká dvojčata, velkým překvapením.

Děti přišly na svět ve stejný čas. Holčička musela strávit nějaký čas pod odborným dohledem, ale je v pořádku. "Je úleva, že je zdravá. Báli jsme se o ni, protože byla o tolik menší než její bratr. Dlouho jsme chtěli založit rodinu, ale nedařilo se. Teď jsme neuvěřitelně šťastní, je to skutečné požehnání," doplnili společně manželé a rodiče výjimečných dvojčat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.