Žena zemřela při nehodě, ale zachránila umírající pacientku. Ta se po letech setkala s jejím otcem, který ji odvedl k oltáři

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2021

Život přináší rány, s nimiž se člověk musí smířit – i když je to mnohdy hodně těžké. Říká se, že ztráta dítěte je pro rodiče tou nejhorší bolestí, kterou vůbec může zažít. Pro Daniela Donnellyho byla tragická smrt dcery Heather něčím, co ho zlomilo a vzalo mu smysl bytí. Ale netušil, že její život nepřišel nazmar a odkaz jeho milovaného dítěte bude prostřednictvím jiné ženy žít i nadále.

Dojemný příběh, z něhož mrazí v zádech. Tak by se dalo popsat to, co se přihodilo rodině Heather Donnellyové z Texasu, která v roce 2017 tragicky zemřela při autonehodě. I když tehdy jeden mladý život vyhasl, pro někoho jiného to znamenalo paradoxně šanci na život.

Osmadvacetiletá Diana Donnarummová se musela potýkat se vzácným onemocněním, při němž její střeva přestávala správně fungovat v důsledku progrese tzv. dysautonomie, která představuje poruchy autonomní nervové soustavy. Její zdravotní stav byl natolik vážný, že si vyžadoval urgentní transplantaci. A právě orgán zemřelé Heather byl použit k operaci nemocné Diany.

Její tělo transplantaci zvládlo a přijalo životně důležitý orgán, který jí nakonec pomohl přežít. Rodačka z Buffala se snažila rok poté zjistit (to je minimální lhůta po úspěšné transplantaci), kdo jí daroval život a poslala dopis. V Americe musí rodina dárce orgánů souhlasit s kontaktem a Diana měla podruhé štěstí. Zjistila, že krátce před osudným dnem chystala Heather svatbu a zachráněná žena před sebou velký den se snoubencem Conlanem Kreherem teprve měla. Proto pro ni byla velká čest, když po čase poznávání se a osobních schůzkách s otcem zesnulé Heather – Danielem Donnellym, muž souhlasil s tím, že ji povede k oltáři i jako součást uctění památky jeho dcery.

"Když mě poprvé spatřil ve svatebních šatech, rozplakal se. Jakmile jsem ho viděla, hned jsem se rozplakala také. Heather mu tak moc chybí a snaží se zvládnout bolest z její ztráty. Řekl mi, že je pro něj ctí mě vést uličkou a je opravdu šťastný, že má teď další dceru. Doufám, že si lidé uvědomí, co může dárcovství orgánů znamenat. Kdyby se k tomu Heather nerozhodla, už bych tu nebyla. Smrt je tragédie, ale transplantace je krásným světlem uprostřed té tragédie. Transplantace mi dala život, v nějž jsem už nevěřila," řekla Diana Donnarummová, jak uvedl britský deník Daily Mail.

Otce Heather, který dceru vychovával sám, nyní pojí silné pouto s Dianou - je pro něj skutečně jako druhá dcera. A tak se i v té vší bolesti, strachu a smutku našel malý střípek štěstí a naděje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.