Ženami budou emoce cloumat. Robert Paulat popsal péči o syna, kterého odnosila náhradní matka a přípravy na Vánoce

Robert Paulat a jeho syn Andreas
Robert Paulat a jeho syn Andreas
Foto: Se svolením Roberta Paulata
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 12. 2021

Model, hrdý nositel přezdívky »​Český Ken« a majitel estetické kliniky Robert Paulat (42) se už nemůže dočkat prvních Vánoc, které prožije se svým půlročním synem. "Andreasovi bude na Vánoce půl roku, ještě sváteční atmosféru nebude úplně vnímat, ale já už stejně přemýšlím nad dekorací a už jsem synovi nakoupil i hračky," popsal Robert Paulat pro ŽivotvČesku.cz.

Robert Paulat se nikdy netajil tím, že by rád vychovával dítě. Když mu bylo dvacet let, plánoval potomka se svou tehdejší přítelkyní, ta ale bohužel podlehla zákeřné chorobě. Sen o otcovské roli se mu splnil o více než dvacet let později, kdy mu náhradní matka odnosila a porodila rozkošného syna Andrease. Právě pro něj Robert Paulat plánuje vykouzlit ty nejmagičtější Vánoce.

"Ježíšek k nám určitě přijde a tradic dodržuji hodně, mám na Vánoce krásné vzpomínky z dětství. Moji rodiče se vždy snažili udělat pro mě ty nejkrásnější Vánoce a žádné svátky v dospělosti se těm z dětství už nemohly vyrovnat. V domě jsme měli prosklené dveře a já si pamatuji, jak za dveřmi táta s mamkou zdobili stromeček a přes ty dveře už byly vidět barvy a světla. Jako děti jsme věděli, že každou chvíli přijde Ježíšek a nakukovali, co se právě chystalo za dveřmi. Dětství mám spojené s tím, jak hledáme po domě cukroví a také si pamatuji, že tehdy se na stromek dávaly perníčky a čokoládové ozdoby, které jsem ujídal," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz do minulosti Robert Paulat, který zaujal veřejnost jako model a následně výrazně proslul vizáží Kena, dokonalého partnera panenky Barbie.

Vánoce jsou nazývány »svátky rodiny«. Zní to idylicky. A když muž, který boří stereotypy o rodičovství, se ohlédne za svým dětstvím, netají se, že harmonie Vánoc se v jeho rodině stavěla nad materiální hodnoty.

"Moje maminka uměla Vánoce předimenzovat, ale myslím to v dobrém, nebylo to o dárcích, ale o tom, že se sešla opravdu celá rodina, na stole bylo plno druhů cukroví, do toho nesměl chybět kapr a bramborový salát, v televizi běžely pohádky a všude byla pohoda," popsal Český Ken, jak vypadaly vánoční svátky, když byl malým chlapcem.

U dvoumetrového vánočního stromku nebude Robert Paulat pouze se svým synem, ale přijedou také jeho rodiče. S náhradní matkou, která Andrease odnosila, má Robert skvělé vztahy a je rád, že zůstali přátelé, ale na Vánoce s její účastí u stromečku nepočítá.

"Andreasovi bude na Vánoce půl roku, ještě sváteční atmosféru nebude úplně vnímat, ale já už stejně přemýšlím nad dekorací a už jsem synovi nakoupil i hračky. Snažím se nakupovat edukativní hračky, protože vidím, že ten malý človíček se opravdu mění každým dnem a potřebuje různou interakci. Nenakupuji zbytečnosti, ale snažím se nakupovat dárečky, které mají smysl a budou pomáhat při Andreasově rozvoji," uvedl pro ŽivotvČesku.cz muž, který se netají tím, že vždy chtěl syna, aby mu mohl předat otcovské rady a našel v něm také dědice, kterému by rád jednou zanechal nejen moudra, ale také majetek a možná i firmu, která skvěle prospívá.

O »Českém Kenovi« se obecně tvrdí, že podstoupil třiačtyřicet plastických operací. On se tomu jen směje s tím, že má pouze jednu plastiku a tím je nos. Opakovaně říká, že od svých osmnácti, kdy zákrok podstoupil, jeho tělo žádné vylepšení nepoznalo. Netají se ale tím, že estetické procedury jako botox, biorevitalizace, což jsou vitamínové injekce, anebo infuze, která ho nastartuje a vyčistí játra, k jeho životnímu stylu patří. Operacím se ale vyhýbá, i přes to, že v tomto odvětví podniká.

"U nás na estetické klinice je personál skvěle vyškolený a myslím si, že nikdo se nemusí bát, že by se u nás nakazil. Bohužel ale všude vidím plno bolesti a strachů, které covid způsobil. Víte, možná to bude znít jako klišé, ale já bych si pod ten vánoční stromeček opravdu ze všeho nejvíce přál zdraví pro Andrease a celou moji rodinu. Syn skvěle prospívá a za půl roku neměl ani rýmu, pediatrička má radost z toho, jakou má motoriku a jak se snaží. Vidět, že moje rodina je zdravá, je pro mě úplně to nejdůležitější. Zdraví bych ale rád popřál opravdu všem lidem, je to opravdu důležité," zdůraznil model a podnikatel pro ŽivotvČesku.cz.

Pokud jde o epidemii, je si vědom, že to pro řadu lidí představuje vážný problém, který se odráží na jejich psychice. Pracuji ve zdravotnictví a vidím, že jsou kvůli covidu zastavené neakutní operace, plno lidí má špatnou náladu, mají deprese, tím bohužel budou z části postižené i Vánoce. Přál bych všem lidem, aby alespoň během těch vánočních svátků zkusili myslet pozitivně, že se to otočí a bude to zase dobré. Myslím, že alespoň na Vánoce by bylo dobré neposlouchat všechny ty negativní zprávy, pustit si pohádky a být s rodinou," vyslovil velké přání jeden z nejlépe oblékaných a nejlépe vypadajících mužů v Česku, který se nikdy netajil tím, že krása a vkus v jeho životě hrají zásadní roli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.