Ženská vydrží více než chlap. Dáda Patrasová přičítá rozbroje v manželství především věku

Dáda Patrasová a Felix Slováček
Dáda Patrasová a Felix Slováček
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 1. 2023

Krátce před Vánoci loňského roku měla Dáda Patrasová (66) opět konflikt s manželem Felixem Slováčkem (79), se kterým již léta mají italské manželství. Zatímco ji její choť nařkl z alkoholismu a řekl, že by měla být zbavena svéprávnosti, ona se rozzlobila a začala hrozit rozvodem. Pro ŽivotvČesku.cz ikona 80. let nyní prozradila, že se s manželem již opět usmířila a jejich vztah je znovu pěkný. "Jsou to takové přeháňky," vysvětlila.

Poslední spor Dády Patrasové a Felixe Slováčka vypukl během adventu, kdy umělkyně nedorazila na plánované dětské představení, kde měla spolu se svým mužem vystoupit. Toho nakonec z bryndy musela zachránit dcera Anna Slováčková (27), která za maminku zaskočila.

Jak sdělil známý saxofonista Blesku, nejednalo se o indispozici z důvodu nachlazení, ale jiných příčin, čímž hudebník nejspíš myslel mnohokrát skloňované potíže Dády Patrasové s alkoholem. Kromě toho uvedl, že má o svou ženu velký strach a bojí se, že je ohrožena na životě. Jediná šance, jak ji dostat na protialkoholní léčení, je podle něj zbavit ji svéprávnosti, protože si svůj problém nepřipouští.

Spor vygradoval do stavu, kdy Dáda Patrasová začala vyhrožovat rozvodem a rozčilovala se, že ji její muž nejspíš plánuje připravit o majetek. Uplynul však nějaký čas a ohledně rozvodu je najednou ticho po pěšině. Redakce ŽivotvČesku.cz proto královnu dětských srdcí oslovila s dotazem, jak si její manželství momentálně stojí.

"Teď už je to opět v pohodě. Jsou to takové přeháňky a vlastně není potřeba je mediálně komentovat. Někdy je to nahoře, jindy dole. Víte, já myslím, že roli v tom také hraje věk. Přece jen máme mezi sebou s manželem třináctiletý věkový rozdíl. A ženské toho upřímně řečeno vydrží o něco více než chlapi," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz, co pokládá za příčinu jejich neustálého hašteření.

"Máme spolu děti a vnoučata, to je myslím to, na čem doopravdy záleží," dodala umělkyně s tím, že jejich spory obvykle nezahrnují až tak podstatné věci.

Není to přitom zdaleka poprvé, kdy manželovi Dáda Patrasová vyhrožovala rozvodem. "Ukecal mě. Už jsem k rozvodu poslední dobou neměla daleko. Pořád mám ale křídla nad rodinou. Mohla bych se přitom z fleku sebrat a odjet pryč a nechat se hýčkat a být šťastná. Nedokáži to tady ale opustit," uvedla pro ŽivotvČesku.cz krátce poté, co se po letech mimomanželského vztahu s výtvarnicí Lucií Gelemovou (40) vrátil Felix Slováček domů k rodině. Jejich manželství je zkrátka velmi vášnivé.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.