Zesnulý Paul Walker mohl být už dva roky dědečkem. Když se svět hroutil, šla jsem na potrat, svěřila jeho dcera Meadow

Meadow Walkerová
Meadow Walkerová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 6. 2022

Letos tomu bude už devět let, co tento svět navždy opustil oblíbený herec Paul Walker. Bylo mu pouhých 40 let, když tragicky zahynul při autonehodě. Jeho dcera Meadow (23) nyní na sociální síti Instagram prozradila, že její zesnulý otec už mohl mít vnouče, kdyby se před dvěma lety nerozhodla pro potrat.

Americký nejvyšší soud v pátek zrušil právo na potrat, od nynějška je tak na státech, zda v nich bude interrupce legální. Právo na potrat bylo zavedeno před téměř 50 lety a ženy po celých Spojených státech se bouří. Výjimkou není ani dcera zesnulého herce Paula Walkera, kterou rozhodnutí soudu přimělo, aby se svěřila s velmi soukromou záležitostí.

"Existuje nespočet žen, které se rozhodovaly, zda jít na potrat. Sama jsem se takto rozhodovala a v roce 2020, kdy se svět hroutil pod tíhou pandemie, jsem na potrat šla. Je to velmi osobní a intimní zkušenost, taková by i měla být," napsala Meadow Walkerová na sociální síť Instagram.

Kdyby se krásná dcera zesnulého herce rozhodla jinak, Paul Walker by se stal dědečkem. Tou dobou ale naštěstí ještě měla nárok na to, aby se sama rozhodla, co bude s jejím tělem a jaká bude její budoucnost. Díky pomoci lékařů, jak sama tvrdí, je dnes šťastným a zdravým člověkem. O to víc ji mrzí, že ženám bude tato možnost odebrána.

"Když vím, že mnoho žen nyní nebude mít moc nad svým vlastním tělem, láme mi to srdce. Toto rozhodnutí je útok na ženy. Zákaz potratů jim nezabrání, zabrání ale bezpečným potratům," dodala žena, na kterou by dnes její otec byl velmi pyšný. Jeho odkaz totiž ctí tím, že vede dobročinnou nadaci pod jeho jménem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.